BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Dr. Cemil Sarıcı'nın İlköğretim Haftası Mesajı

İl Müdürümüz Dr. Cemil Sarıcı'nın İlköğretim Haftası Mesajı

Değerli Öğretmenlerimiz, Sevgili Öğrencilerimiz ve Kıymetli Velilerimiz,

Uzun bir tatil dönemi sonrası 2023-2024 eğitim öğretim yılına erişmenin heyecanını ve mutluluğunu birlikte yaşıyoruz.

En değerli varlıklarımız olan evlatlarımızın sağlıkla ve emin adımlarla geleceğe yürümesi Bolu Eğitim Ailesi olarak temel hedefimizdir.

Özgüveni yüksek, bireyselliğini koruyarak, bencilleşmeden biz olabilen, milli ve manevi değerlerini özümsemiş, dünyadaki yaşıtları ile rekabet edebilen çocuklarımız ve gençlerimiz, sahip olacakları bilimsel ve teknolojik donanımla bugünün güçlü Türkiye'sini daha da ileriye taşıyacaktır.

Öğrencilerimizle "Türkiye Yüzyılı" hedefine yürürken bu süreci; huzurun, kalkınmanın, bilim ve teknolojinin, değerlerin, barışın, istikbal ve istikrarın yüzyılı olarak inşa etmenin azim ve kararlığındayız.

Bu yürüyüşte öğretmenlerimiz öncelikli olmak üzere eğitim yöneticileri ve eğitimin tüm paydaşları olarak sorumluluğumuzun bilincinde ve farkındayız.

Özellikte Temel Eğitim Okullarımızda, oyunun eğitici yönünü daha fazla ön plana çıkararak çocuklarımızın eğlenirken öğrenecekleri ortam ve şartları onlara sunacağız.

Akademik başarının okuma alışkanlığıyla desteklendiği, sanatın her alanında, sporun her dalında, kültür ve edebiyatta öğrencilerimizin bireysel farklılıklarını keşfedip desteklemek önceliğimiz olacaktır. 

Öğrencilerimizin sorumluluklarının farkında olarak çalışması, öğretmenlerimizin onlara bilgiyi yorumlamayı ve üretmeyi öğretmesi, rol model olması, velilerimizin çocuklarına güvenmesi ve gerekli desteği vermesi başarıyı pekiştirecektir.

Bolu'muzda başarının en üst seviyeye yükseltilmesini, çocuklarımızın başarılı ve huzurlu bir eğitim öğretim yılı geçirmesini temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm eğitim camiamızın ve Türkiye Yüzyılı'nı yarının dünyasında daha da ileriye taşıyacak öğrencilerimizin İlköğretim Haftasını kutluyor, 2023-2024 eğitim öğretim yılının ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum.

Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, bu kutsal mesleği ifa ederken şehit olan öğretmenlerimizi, tüm şehit ve gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum.


2023-2024 eğitim öğretim yılı hayırlı olsun.

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.