BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Dr. Cemil Sarıcı'nın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

İl Müdürümüz Dr. Cemil Sarıcı'nın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında kabul edilen ve engelli bireylere yönelik toplumsal farkındalığın artırılmasını ve engellilerin yaşam standartlarının iyileştirilmesini hedefleyen Dünya Engelliler Günü, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de farklı etkinliklerle kutlanmaktadır.

Bir ülkenin medeniyet seviyesini gösteren en önemli unsurlardan birisi de o ülkenin engelli vatandaşlarına yönelik eğitim, sağlık, çalışma hayatı ile sosyal ve kültürel alanlarda sağladığı hizmetlerin yaygınlığı ve kalitesi ile doğrudan orantılıdır. 

Özellikle son 20 yılda devletimizin  "İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın" anlayışıyla  bu alanda gerçekleştirdiği çalışmalar engelli bireylerimizin sosyal hayatta güven içerisinde yer almasına imkan sağlamıştır. 

Bizlerde İlimizde bulunan ve özel öğrencilerimize eğitim veren beş adet müstakil okulumuz, Rehberlik Araştırma Merkezimiz ve okullarımızda bulunan özel eğitim sınıflarımızla devletimizin sunduğu imkanları öğrencilerimizin hizmetine sunuyoruz.

Farklılıkların zenginliğe dönüştüğü daha güzel bir dünyada yaşamak temennisi ile 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü kutlarım.

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.