BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Dr. Cemil Sarıcı'nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İl Müdürümüz Dr. Cemil Sarıcı'nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Bağımsızlık, milletlerin en temel hedefi olarak insanlık tarihi boyunca güncelliğini korumuş bir ülküdür. Bu uğurda her dönemin şartları, verilecek mücadeleyi, yapılacak fedakârlıkları etkiler ve belirler.

Cumhuriyete giden yolda Gazi Mustafa Kemal Paşa'nın liderliğinde genciyle yaşlısıyla, erkeğiyle kadınıyla milletimizin tüm fertleri, tüm imkânsızlıklara rağmen üzerlerine düşen her türlü sorumluluğu tereddüt etmeden yerine getirdiler.  Bu cennet vatanı bizlere emanet etmenin huzuruyla bu dünyadan ayrıldılar.

Onların bıraktığı bu emanete sahip çıkma sorumluluğunda olan bizlere ve bugünün güçlü Türkiyesini daha da ileri noktalara taşımak misyonunu üstlenecek genç nesle düşen görev yılmadan, usanmadan zamanın ruhunu okuyarak bilimi, teknolojiyi üretmektir.

Bu yürüyüşünde milletimizin sahip olduğu medeniyet birikimi gençlerimizin ihtiyaç duyacağı en değerli hazine olacaktır.

Bu yolda çocuklarımıza ve gençlerimize öğretmenlerimizin sunacağı imkân ve katkı paha biçilmez bir değerdir. 

Cumhuriyetin kuruluşundan günümüze bu vatanda hür ve bağımsız olarak yaşamamıza mücadeleleri ile imkân sunan Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere tüm şehitlerimize ve gazilerimize şükran ve minnetlerimizi sunuyoruz.  

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 99. Yılı Kutlu Olsun.

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.