BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Dr. Cemil Sarıcı'nın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

İl Müdürümüz Dr. Cemil Sarıcı'nın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışı bağımsızlık mücadelesinin önemli aşamalarından biridir.

İstiklal ve bağımsızlık yolunda esarete boyun eğmeyişimizin sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışı aziz milletimizin bu talebindeki kararlılığını tüm dünyaya duyurulduğu gündür.

Bu kararlılıkla yürünen yolda devamlılığı sağlamak adına Gazi Mustafa Kemal'in geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımıza ve yeni nesle verdiği önemin nişanesi olarak bu günü çocuk bayramı ilan etmesi geleceğimizin teminatı olan yavrularımız için çok manidardır. 

23 Nisan, bilimde ve fende bu günün güçlü Türkiyesini daha güçlü yarınlara taşıma sorumluluğunu üstlenecek çocuklarımızın mutluluğu ve sevinci doya doya yaşamalarının önemine ve onlara olan güvenin ifadesine yönelik hassasiyetin göstergesidir.

Dün olduğu gibi bugün de çocuklarımıza güveniyor, teslim alacakları bayrağı başarıyla sonraki nesillere ulaştıracaklarına inanıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere ilk meclisin açılışında emeği geçen herkesi, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükranla yad ediyorum.

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.