BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Dr. Cemil Sarıcı'nın 2021-2022 Yılı Yıl Sonu Mesajı

İl Müdürümüz Dr. Cemil Sarıcı'nın 2021-2022 Yılı Yıl Sonu Mesajı

Salgın sürecinde ara verdiğimiz yüz yüze eğitime 2021-2022 Eğitim Öğretim yılında tekrar başladık ve başarılı bir şekilde tamamladık. Eğitimin beşikten mezara devam ettiği, ilmin yitik malı olarak görüldüğü bir medeniyetin mensuplarıyız. Kendimiz, ailemiz, devletimiz, milletimiz ve tüm insanlığın faydasına olacak işleri başarmak ancak üstün bir birikimle ve çalışmayla gerçekleşebilir.

 Sevgili Öğrencilerim,

Okullarınızda pek çok bilgi ve beceri edindiniz, yeni bilgiler öğrendiniz. Tatil özlemiyle karnelerinizi aldınız. Çalışmalarınızın karşılığı olan karne heyecanınızı paylaşıyorum. Biliyorsunuz hiçbir başarı tesadüfi değildir. Bu bakımdan okulda öğrendiklerinizin üstüne tatilde yeni bilgi ve beceriler ekleyerek öğrenme yolculuğunuzu sürdürmenizi can-ı gönülden diliyorum.

Çok çalıştığınızın ve yorulduğunuzun farkındayız. Tatilinizi dinlenerek geçiriniz ancak kendinize okul dışında öğrenme fırsatları oluşturunuz. Unutmayınız ki dinlenmek, hiç bir şey yapmamak demek değildir.  Sizler, ülkemizin yarınlarısınız, geleceğe sizler yön vereceksiniz. Güçlü yarınlarımızın teminatı olmanız için kitap ve diğer kaynaklarla kendinizi geliştirmeniz büyük önem taşıyor. Bu yüzden tatilde daha çok kitap okuyun, sanatsal, kültürel ve sportif etkinliklere katılın. Zira not kaygısı olmadan sanatın, edebiyatın ve sporun zevkine varmak çok değerlidir.

Değerli Meslektaşlarım,

En büyük gayemiz her şeyden önce öğrencilerimizin sağlıklı, huzurlu ve sürdürülebilir bir eğitim öğretim alabilmelerini sağlamaktır. Salgın sürecince fedakârlıkla yaptığınız çalışmalar öğrencilerimize akademik alanda olduğu gibi nitelikli ve ahlaklı bir insan olarak yetişmelerine de katkı sağlamaktadır.

Eğitim ve öğretim yılı boyunca yarınlarımızın teminatı çocuklarımız için gösterdiğiniz özverili çalışmalarınızdan dolayı her birinize teşekkür ediyorum. Gelecek nesillerimize binlerce yıllık birikimimizi, kültürümüzü,  tarihimizi, bizi biz yapan değerlerimizi, bilimsel ve sanatsal çalışmaları sizlerin öncülüğünde aktarabileceğimizin farkındayız. Bu süreçte, öğrencilerimizi bilgili ve kültürlü kılmanın yanında, maddi ve manevi değerlerimizin farkında olarak, açık fikirlilik ve kardeşlik değerleriyle donanımlı kılmaya yönelik çabanız bizlerin en büyük sermayesidir.

 Saygıdeğer Veliler,

Geleceğimizin güvencesi ve en değerli varlıklarımızın iyi bir eğitim almaları ve en iyi şekilde yetişmeleri hepimizin ortak gayesidir. Onlar için ne kadar çok çalışsak hep bir yetersizlik duygusu kaplar içimizi. Sizlerin de bu bilinçle her zaman olduğu gibi geride bıraktığımız eğitim ve öğretim yılında da çocuklarınızın yanında olduğunuzu yakından biliyoruz. 

Uzun yaz tatili, çocukların zorunlu öğretim programları yerine kendi istek ve tercihleri doğrultusunda hazırlanan öğrenmeyi yeniden keşfedeceği eğlenceli bir dönem olabilir. Bunun için Millî Eğitim Bakanlığımızca yaz tatili etkinliklerinden istifade önerilerine mutlaka göz atmalısınız. Ayrıca tarihi mekânlara yapılan geziler, müze ziyaretleri, köy ve doğa gezileri bu bağlamda çocuklarımızın dünyalarını zenginleştirmek için büyük bir fırsat.  Zira okuldaki eğitim ortamlarının ötesine uzanabilmek, çocuklarımızı hayata hazırlamak daha da önemlisi tatilden kaynaklanan öğrenme kaybını azaltmak gerekiyor. Unutmayalım ki, çocuklarınızla birlikte geçireceğiniz nitelikli serbest zamanlar, onlara göstereceğiniz ilgi çok değerlidir. Sizlerin, çocuklarımızın eğitim süreci boyunca daima yanımızda olacağınız inancıyla bu tatil döneminde yüzünden gülücükler eksik olmayan çocuklarınızla, sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler dilerim.

Sağlık veya diğer sebeplere dayalı olarak eğitim yolculuğunuzda ebedi yolculuğa uğurladığımız; çocuklarımızı, meslektaşlarımızı, eğitim çalışanlarımızı ve velilerimizi rahmetle anıyorum. 

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılını tamamladığımız bu günde, sevgili öğrencilerimizi, değerli meslektaşlarımı ve saygıdeğer velilerimizi kutluyor, 2022-2023 Eğitim Öğretim yılına dinlenmiş, kendini yenilemiş olarak ve yeni projelerle başlamak üzere tüm eğitim camiamıza iyi tatiller diliyorum.

 

 

 

 

 

 

 

 

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.