BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Dr. Cemil Sarıcı'nın 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

İl Müdürümüz Dr. Cemil Sarıcı'nın 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

Cumhuriyete giden zorlu yolculukta millete liderlik ve rehberlik eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ölümünün 84. Yılında minnetle ve şükranla yâd ediyoruz.

Tarih, milletlerin ve toplumların zaman zaman inişler ve zorluklar yaşadıklarına şahitlik eder. Elde ettikleri yükseliş ve gücün bu inişi engellemeye yetmediğine dair çok sayıda örnek görürüz. Kendi dinamizmi içerisinde kahramanlarını çıkaramayan toplumlar varlıklarını yitirerek tarih sahnesinden çekilir. Çamura düşmekle değerini kaybetmeyen altın misali tarihin derinliklerinden süzülerek varlıklarını sürdüren milletler yeni kahramanlarını ve liderlerini çıkararak yollarına emin adımlarla devam eder.

Zor zamanlarda millete liderlik ve rehberlik etmek cesaret ister, öngörü ister, azim ister, fedakârlık ister, kararlılık ister ve en önemlisi güçlü bir inanç ister. Zor zamanların lideri önce kendine inanacak, güvenecek. Sonra beraber yol yürüyeceği arkadaşlarına. Sonra ufka bakacak, hedef belirleyecek, ileriyi, daha ileriyi görerek. Sonra milletine güvenecek. Onlarla beraber inançla yürüyecek hedefine ve geleceğe.

Gazi Mustafa Kemal, zor zamanda bu liderliğin ve milleti ile birlikte geleceğe ve istiklale yürüyüşün adıdır. Azimle, kararlılıkla, inançla. İçinde bulunulan şartların zorluğuna, dahili ve harici bedhahların çokluğuna, üç kıtaya hükmetmiş bir milletin son kale Anadolu'ya sıkışmış olmasına aldırmadan.

O, milletine inandı, güvendi ve başardı. Üzerinde özgürce yaşadığımız bu vatanı bizlere emanet ederek 84 yıl önce aramızdan fiziki olarak ayrıldı. Onun emaneti olan Cumhuriyet, genç neslin omuzlarında ilelebet var olacaktır.

Ruhu şad olsun.

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.