BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Dr. Cemil Sarıcı'nın 1. Dönem Sonu Mesajı

İl Müdürümüz Dr. Cemil Sarıcı'nın 1. Dönem Sonu Mesajı

Sevgili öğrencilerimiz, değerli meslektaşlarım ve kıymetli velilerimiz;

2022-2023 eğitim öğretim yılının birinci dönemini sağlıkla ve başarıyla tamamlamış olduk. 

Hiç bir fedakârlıktan kaçınmadan özveri ve azimle öğrencilerimizi yarınlara hazırlayan idarecilerimize ve öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum. 

En büyük gayemiz okuyan, araştıran, kendini geliştiren, bilimi ve teknolojiyi üreten, milli ve manevi değerlerini kişiliğine yansıtmış nesiller yetiştirmektir. 

Bu eğitim öğretim yılında okul öncesi eğitime erişimde %100 seviyesine yaklaştık. Yaygın eğitimle ve köy yaşam merkezlerimizle eğitimi milletimizin tüm fertlerinin kolaylıkla ulaşacağı bir yapıya kavuşturduk. Aşçılık başta olmak üzere meslek liselerimizde akademik başarının artmasının yanı sıra öğrencilerimiz Bolumuzun adını ulusal ve uluslararası düzeyde daha fazla duyurdu.

Kütüphanelerimiz, STEM ve sanat atölyelerimizde sunulan imkanlar, öğrencilerimizin bilime ve teknolojiye merakını artırmanın yanı sıra onlara TEKNOFEST, TÜBİTAK gibi yarışmalara daha nitelikli çalışmalarla hazırlanma imkanı sağladı. 

Sanata dair birçok okulumuzda gerçekleştirilen çalışmaların güzel sonuçlarını görmek bizleri ayrıca gururlandırmakta. Bakanlığımızın sunduğu imkanlarla güçlendirme çalışmalarının yanı sıra yapılan büyük onarımlarla eğitim ortamlarını güzelleştirmeye devam ediyoruz. 

Gerçekleştirdiğimiz tüm bu çalışmaları, ikinci dönemde yenilenen ve güzelleşen daha fazla sayıdaki okul binalarımızda güvenle ve başarıyla sürdürmeye devam edeceğiz.

Aile okulu projemizde her gün sayıları artan velilerimizle okul-aile iletişimi daha etkili ve yapıcı bir yapıya kavuşuyor.

Tüm çalışmalarımızı bugünün güçlü ve büyük Türkiyesini Türkiye Yüzyılı'nda daha güçlü yarınlara taşıyacak çocuklarımızı ve gençlerimizi daha donanımlı yetiştirmeye yönelik sürdüreceğiz.

Bolu Eğitim Ailesine sağlıklı, huzurlu bir yarıyıl tatili diliyorum.

Daha güçlü bir motivasyonla ikinci dönemde buluşmak temennisi ile...

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.