BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Cemil Sarıcı'nın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

İl Müdürümüz Cemil Sarıcı'nın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

Bugün bağımsızlığımızın teminatı, demokrasimizin güvencesi, milli kimliğimizin, onurumuzun ve istiklal coşkumuzun temsilcisi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 101. yıldönümü.

Ortak inanç ve azmi paylaşan, kolektif ruha bürünerek eşi görülmemiş fedakârlık gösteren adanmış gönüllerin bulunduğu meclisimiz, şanlı tarihimizin önemli sembollerinden biridir.

Bu gün vesilesiyle tüm imkânsızlıklara rağmen ecdadımızın kutsal değerlerimiz uğruna verdiği destansı mücadeleyi ve şahlanışı tekrar hatırlıyor, üzerimizdeki sorumluluğu derinden hissediyoruz.

Sevgili öğrencilerim,

23 Nisan, dünyada çocuklara armağan edilen ilk ve tek millî bayramdır. Bu yönüyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ayrı bir anlam ifade etmektedir. 23 Nisan ruhu emanetini alan, istiklalimizin ve geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz sizlerin, ülkemizi daha müreffeh bir hale getireceğine, dünya barış ve esenliğine de önemli katkılar sağlayacağına inancımız tamdır.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de her alanda önemli değişimlere neden olan koronavirüs salgını, bizleri büyük bir iftiharla yaşadığımız 23 Nisan coşkusunu ikinci defa evlerimizden kutlamaya sevk etmiştir. Okullarımız hazırladıkları çevrimiçi programlarla bu coşkuyu uzaktan ama yürekten gerçekleştireceklerdir. Yapacağınız etkinliklerle bayram sevincinizi doyasıya yaşamanızı ve sosyal medya paylaşımlarınız aracılığı ile de neşenizi görmek bizleri mutlu edecektir.

Bu düşüncelerle Meclisimizin ilk Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ilk meclisimizin açılışında emeği geçen herkesi, tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle, minnetle yâd ediyorum. Tüm çocuklarımızın bayramını gönülden tebrik ediyor, dünyanın bütün çocuklarına barış ve mutluluk getirmesini diliyorum.

 

                                                                                                                                                                                                                              Cemil Sarıcı 

                                                                                                                                                                                                                     İl Milli Eğitim Müdürü

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.