BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Cemil Sarıcın'ın 19 Mayıs, Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

İl Müdürümüz Cemil Sarıcın'ın 19 Mayıs, Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşuna giden yolda, ilk ve en anlamlı adım, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkmasıyla atılmıştı. Türk Milletinin bağımsızlığı için, kurtuluş meşalesini ateşlediği bu anlamlı başlangıcın 102. yıl dönümünü idrak ediyoruz. Tarihini bilen, özüne sahip çıkan ve bunu nesilden nesile aktarmayı başaran milletler ayakta kalma gücüne kavuşurlar.

Genç nesil milletlerin gücü ve yarınlarıdır. Gençlerimizin yarınların sorumluluğunu üstlenebilecek, karşılarına çıkabilecek zorlukların üstesinden gelebilecek ölçüde nitelik, bilgi ve idealle yetişmeleri bizlere geleceğe güvenle bakma imkânı verecektir.

Sevgili Gençler;

Cumhuriyetimizin 100. Kuruluş yılı olan 2023 için ülke olarak belirlediğimiz hedeflerimize siz gençlerimizle birlikte yürüyoruz. Gazi Mustafa Kemal "Bütün Umudum Gençliktedir" diyerek gençlere olan güvenini ifade etmiş ve gençlerimizin bizi geleceğe taşıyacağını vurgulamıştır.

Sizlerin, hayalleri olan, bunları gerçekleştirebilecek güce ve inanca sahip insanlar olarak yetişmeniz bizim temel önceliğimizdir.  

Her yıl coşkuyla kutladığımız bu bayramı salgın sürecinin gölgesinde birbirimizden uzakta geçirmek üzücü olsa da, böylesine zor ve sıkıntılı bir dönemi millet olarak hep birlikte aşacağız.

Bu anlamlı günde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramınızı kutluyorum.

 

Cemil Sarıcı       

Milli Eğitim Müdürü 

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.