BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Cemil Sarıcı'nın 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi Mesajı

İl Müdürümüz Cemil Sarıcı'nın 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi Mesajı

18 Mart, bir hilal uğruna batan nice güneşlerimizin, toprağı kanlarıyla sulayarak vatan kılan aziz şehitlerimizin günü, 105 yıl önce yazılan muhteşem bir destanın, Çanakkale Deniz Zaferi'nin yıl dönümüdür.

Çanakkale; Mehmetçiğin iman ve cesaretle şahlandığı, yaralı düşmanı kucağında taşıyarak mevzisine emanet etme alicenaplığıyla tarihe altın harflerle geçtiği, vatanın dört bir yanından kopup gelen ana kuzularının kahramanlaştığı yerdir. 

Askerimizin toprağa sığmadığı bir savaş yaşanmış, İstiklal Harbimizin provası gerçekleşmiştir. 

Çanakkale aynı zamanda azmin, dayanışmanın, kardeşliğin, fedakârlığın, yiğitliğin adıdır. 

Şehitlerimizin ve gazilerimizin bedelini kanla, canla ödeyerek bizlere emanet ettiği şu cennet vatanı layıkıyla korumak her birimize düşen ulvî bir görevdir. 

Bizler, tarihin akışında belirleyici rol üstlenen bu zaferin kodlarını bütün yönleriyle irdelemeli, verdiği mesajları doğru okumalı ve yorumlamalıyız. 

Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin her daim Çanakkale ruhuyla, birlik ve beraberlik şuuruyla dipdiri kalmasını temenni eder, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, Çanakkale'nin tüm isimsiz kahramanlarını ve bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum.

Cemil Sarıcı

Milli Eğitim Müdürü

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.