BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Cemil Sarıcı'nın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

İl Müdürümüz Cemil Sarıcı'nın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Dünyanın kocaman ama modern bir köye dönüştüğü, ülkeler arasındaki mesafelerin kısaldığı, coğrafi sınırların ortadan kalktığı bir zaman diliminde yaşıyoruz.

Geçmişte silah ve insan gücü ülkelerin hâkimiyetini sağlamaya ve devam ettirmeye yeterken bugün bilim ve teknolojinin baş döndürücü bir hızla kendini yenilemesi ve değişmesi daha farklı donanımların kazanılmasını kaçınılmaz hale getirdi.

Bilim ve teknolojideki ilerlemeler vatan ve millet kavramlarına yeni anlamlar kazandırdı. Harici ve dâhili düşmanların hain planları, ülkelerin varlıklarını ve hâkimiyetlerini sürdürmelerini zorlaştırdı. Bilimsel ve teknolojik alanda güçlü, bunları sadece tüketen değil üreten, yöneten, yönlendiren olmak artık varlığımızı sürdürebilmenin olmazsa olmaz şartı haline geldi.

Dâhili bedhahların harici düşmanlara taşeronluk yaptığı zamanlarda vatan ve millet için fedakarlık yapmak, direnç göstermek gerekirse can vermek, şehit olmak, gazi olmak vatanı sevmenin, kendine güvenmenin bir göstergesidir.

100 yıl önce cumhuriyetin kurulmasında ve en son 15 Temmuz hain darbesinde bu vatanın evlatlarının ortaya koyduğu fedakarlık bunun en canlı örneklerindendir.

Slogancılığa mahkum olmadan, bugünün dünyasının gerçeklerini dikkate alarak, yarının dünyasında ihtiyaç duyulacak beceri ve donanımı kazanmak, bu vatana ve millete karşı sevgi ve bağlılığımızın ifadesi olacaktır.

Öyleyse

Yıkan değil imar eden

Nefret eden değil seven, sevgiyi paylaşan, güven ortamını tesis eden, sadece tüketen değil üreten, alan değil veren el olan bir toplum ve millet olmak ilke ve hedefimiz olmalı. 

Orta Asya'dan Malazgirt'e

Malazgirt'ten Edirne'ye

Bursa'dan Balkanlar'a, Avrupa'ya

Cumhuriyetten 15 Temmuz'a

bu vatanı bize yurt olarak bırakmak için canlarını hiçe sayan  

tüm büyüklerimizi, şehitlerimizi, isimsiz kahramanlarımızı minnetle, rahmetle yad ediyorum.

15 Temmuz gazilerimize ve tüm gazilerimize teşekkür ediyor sağlık esenlik ve huzur dolu uzun ömürler diliyorum.

Cemil Sarıcı    

Milli Eğitim Müdürü

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.