BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İdlib'deki Dram İçin Bolu'da 'Eşya Yardım Kampanyası' Başlatıldı

İdlib'deki Dram İçin Bolu'da  'Eşya Yardım Kampanyası' Başlatıldı

Valimiz Sayın Ahmet Ümit, Milli Eğitim Müdürümüz Yasin Tepe ve İHH Şube Başkanı Fethi Sarımsakçı ile birlikte bir araya gelerek İdlib'de yaşanan insanlık dramı üzerine Bolu'da 'Eşya Yardım Kampanyası' başlattıklarını duyurdu.

"İNSANLAR YERLERİNDEN YURTLARINDAN EDİLDİ VE EDİLİYORLAR"

15 Mart 2011 tarihinde başlayan Suriye'deki savaş sebebiyle birçok insanın bugüne kadar maalesef mağdur olduğunu ve çok insanın hayatını kaybettiğini dile getiren Valimiz Sayın  Ahmet Ümit, "Son günlerde İdlib'de yaşanan ağır bombardıman sebebiyle bu insanlık dramı daha da üst seviyelere çıktı, insanlar yerlerinden yurtlarından edildi ve ediliyorlar. Bu facia bu insanlık dramı karşısında bizim insanlarımız da duygularını saklayamadılar ve eşya yardım kampanyası başlatmak istediler" dedi.

"BU KAMPANYADA ÇOCUK ELBİSELERİ, BÜYÜKLERE OLABİLECEK ELBİSELER, BATTANİYE, KİLİM, HALI VB. EŞYALAR İLE BUNLARIN YANINDA GIDA MADDESİ DE ALABİLECEĞİZ"

Bolu Valiliğinin koordinesinde Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve ilimiz İHH Şubesi aracılığıyla İdlib'de savaştan mağdur olan çocuklar başta olmak üzere tüm savaş mağdurlarına iletilmek üzere eşya yardım kampanyası başlattıklarını dile getiren Vali Ümit,  "Bu kampanyada çocuk elbiseleri, büyüklere olabilecek elbiseler, battaniye, kilim, halı vb. eşyalar ile bunların yanında gıda maddesi de alabileceğiz. Bütün okullarımız bu yardımların merkezi olacak. Belli bir süre içerisinde buralarda toplanan yardımlar İHH Bolu Şubemiz tarafından alınıp doğrudan doğruya İdlib'de savaştan mağdur olan insanlara iletilecek. Böyle bir kampanya başlatıyoruz. 222 tane okulumuzun yaklaşık 50 bin öğrencisi ve bütün öğretmenlerimiz aynı zamanda isteyen bütün vatandaşlarımız bu kampanyaya katılabilir. Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve İHH Şubemiz tarafından konu takip edilecek ve hep birlikte bu kampanyayı bitirdikten sonra da savaş mağduru insanlara toparlanan malzemeleri halkımızın, çocuklarımızın gönlünden koparak alınan malzemeleri İdlib'deki insanlara ileteceğiz. Şimdiden bütün öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve vatandaşlarımıza önemli katkıları dolayısıyla teşekkür ediyorum. Bu savaşların en kısa sürede bitmesini Cenab-ı Hak'tan temenni ediyorum" şeklinde konuştu.

12-01-202012-01-2020

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.