BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BOLU HEM ÖĞRENECEK HEM ŞENLENECEK

BOLU HEM ÖĞRENECEK HEM ŞENLENECEK

 

Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve Merkez Okul Müdürlerinin katılımıyla Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz Başkanlığında ilimizde düzenlenmesi planlanan “Öğrenme Şenliği” nin detaylarının masaya yatırıldığı bir toplantı yapıldı.

Hayat Boyu Öğrenmeden sorumlu Şube Müdürümüz Yücel Taşdemir’in “Öğrenme Şenliği” nin içeriğini anlattığı sunumun ardından konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz: ‘Öğrenme Şenliği’ okullarımızın yapmış oldukları öğrenme temalı çalışmaları, Halk Eğitim Müdürlüğümüzün yıl içinde yapmış olduğu kursları ve öğrencilerimizin yaratıcı çalışmalarının hepsini kapsayan bir proje ve işleyişinde kurumlar arası işbirliği gerektiriyor. Projenin altyapı çalışmalarının okullarımız tarafından sahiplenilmesi önem teşkil ediyor .” dedi.

Milli Eğitim Müdürümüzün konuşmasından sonra Okul Müdürlerimiz proje hakkındaki görüşlerini dile getirdiler. “Öğrenme Şenliği” nde yapılacak olan çalışmalar istişare edildi.

 

Öğrenme Şenliklerinde açılacak olan stantlarda aile eğitimleri, işaret dili eğitimi, hasta ve yaşlı bakımı eğitimleri, sağlıklı bir yaşam için yapılması gereken temel egzersizlerin gösterimi, bahçe ve tarım bitkileri tanıtımı, doğru nefes alma teknikleri, hafıza güçlendirme ve hızlı okuma tekniklerinin gösterimi, kültür fizik hareketleri, temel cilt bakımı, obeziteyle mücadele amacıyla beslenme ve diyet programları, enerji tasarrufu ile yenilenebilir enerjiye ilişkin bilgilerin öğretimi yapılacak. Mini bilgi yarışmaları düzenlenecek.

15-03-201715-03-201715-03-201715-03-201715-03-2017

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.