BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAYAT BOYU ÖĞRENME TOPLANTISI YAPILDI

HAYAT BOYU ÖĞRENME TOPLANTISI YAPILDI

 

İl Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı Bolu Valisi Aydın Baruş başkanlığında İzzet Baysal Abant Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda yapıldı.

İzzet Baysal Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürü Mustafa Çilkara Halk Eğitim Merkezleri faaliyetlerinin görsel tanıtım sunumunu yaptığı toplantıyaKültür ve Sosyal İşler Müdürü Güler Mert, Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz, kamu kurum ve kuruluşları müdürleri, eğitim sendikaları ve vakıfları temsilcileri katıldı.

Mustafa Çilkara yaptığı sunumda mesleki, genel, okuma yazma, destekleme ve yetiştirme ve aile eğitimi kategorilerinde toplamda 515 kurs açıldığını söyledi. Açılan kurs programlarına katılımın istatistik verilerini aktardı.

Vali Aydın Baruş, sunum sırasında projeler ve kurslarla ilgili olarak yapılması gereken çalışmalar ile ilgili yetkililere talimatlar verdi. Okullar Hayat Olsun projesi kapsamında ilkokul öğrencilerine yönelik verilen bağlama, drama, keman, gitar vb. kurslar için çocukların teşvik edilmesi gerektiğini belirtti. Çocuklara sanatsal becerilerin küçük yaştan itibaren verilmesinin önemine değinen Vali Baruş, “Bu konuda okullarımızı ve çocuklarımızı bilgilendirelim, teşvik edelim. Sanatsal faaliyetlere çocuklarımız küçük yaşlardan itibaren yönlendirelim” dedi.

 

Vali Baruş, akıllı tahtalar vasıtasıyla okullarda öğrencilere görüntü eşliğinde günlük sağlık egzersizleri yaptırılabileceğini de belirterek bu konuda Sağlık Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bir çalışma yapmasını istedi.

 

 

Toplantının devamında sunumun ardından katılımcılar yeni açılması istedikleri kurslar ve faaliyetler hakkında fikir alış verişinde bulundu.

31-03-201731-03-201731-03-201731-03-201731-03-201731-03-2017

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.