BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HASAN ALİ YÜCEL EDEBİYAT ÖDÜLLERİNDE İLİMİZİ TEMSİL EDECEK ESER BELLİ OLDU

HASAN ALİ YÜCEL EDEBİYAT ÖDÜLLERİNDE İLİMİZİ TEMSİL EDECEK ESER BELLİ OLDU

Milli Eğitim Bakanlığımızım bu yıl ilkini düzenlemiş olduğu ''Hasan Ali Yücel Edebiyat Ödülleri'' kapsamında öğretmenler arası kısa öykü yarışmasında ilimizi temsil edecek eser belli oldu. İlimiz genelinde yarışmaya 21 eser katılırken ilimizi temsil edecek olan eser kurulan komisyonla belirlendi.  Katılan eserler arasından ilimizi temsil etmeye hak kazanan eser Sosyal Bilimler Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Yahya Yüce'nin yazdığı '' Beni Meftun Eden Diyar'' isimli eser oldu. Kendisini başarılarından dolayı tebrik eder ve Bakanlığımızın yapacağı değerlendirmede başarılar dileriz.

Türk edebiyatının önemli eserleri yıllar boyunca öğretmen yazarlar tarafından verilmiştir. Mehmet Âkif'ten, Refik Halid'e, Necip Fazıl'dan, Tanpınar'a, Yahya Kemal'den Çamlıbel'e, Halide Edip'ten, Gülten Dayıoğlu'na edebiyata önemli eserler kazandıran isimler aynı zamanda öğretmendir ve edebiyatın sesi okullardan yükselmiştir. Millî Eğitim Bakanlığı, bu geleneğin devamını sağlamak ve okullarımızdaki suskun kalemlerin sesini duyurmak için, bu yıl ilki gerçekleştirilecek olan Hasan Âli Yücel Edebiyat Ödülleri kapsamında Öğretmenler Arası Kısa Öykü Yarışması düzenlemiştir.

24-10-201924-10-201924-10-2019

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.