BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GÖYNÜK’E Z KÜTÜPHANE

GÖYNÜK’E Z KÜTÜPHANE

 

Milli Eğitim Bakanlığı’nın “Okullar Hayat Olsun” projesi ile okullarımızdaki kütüphaneler zenginleşiyor. İçerisinde temel eserleri de barındıran Z kütüphaneler, bilgi teknolojisi sınıfları ile kütüphaneleri bir araya getiriyor. 81 İle 81 Adet Kütüphane Projesi kapsamında Bolu İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Göynük Ali Ericek İlkokulunda “Z Kütüphane” açıldı.

KÜTÜPHANEYE ŞEHİT POLİS VELİT BEKDAŞ’IN İSMİ VERİLDİ

Göynük Ali Ericek İlkokulu’nda açılışı yapılan Z kütüphaneye (zenginleştirişmiş kütüphane) Şehit Özel Harekât Polisi Velit Bekdaş’ın ismi verildi. Göynük Ali Ericek İlkokulu’nda yapılan Şehit Polis Velit Bekdaş Kütüphanesi açılışına Bolu Valisi Aydın Baruş, Bolu İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Nadir Çelik, Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yasin Yeşil, Şehit polis memuru Velit Bekdaş’ın eşi Meryem Bekdaş ve ailesi, Şehit Ziya Sarpkaya’nın Babası Salim Sarpkaya, okul öğretmenleri ve öğrenciler katıldı.

“BU YURT TOPRAKLARI ÜZERİNDE YAŞAMANIN ÇOK BÜYÜK BİR ANLAMI VAR”

Şehit Polis Velit Bekdaş Kütüphanesi açılışında konuşan Bolu Valisi Aydın Baruş, “Bu yurt toprakları üzerinde yaşamanın çok büyük bir anlamı var. Bu anlamın da gerektirdiği fedekarlıklar var. Hepinizin malumudur yurdumuzun dört bir köşesinde ve şu an Afrin’de ülkemizin bütünlüğü için teröristlerle mücadele eden askerlerimizden şehit olan kardeşlerimiz var. Şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize şifalar diliyorum.  Bugünkü açılışın da bir anlamı var. 15 Temmuz 2016 tarihinde hain FETÖ terör örgütü mensuplarının milletimize kast etmiş olduğu o karanlık gecede Özel Harekat Daire Başkanlığı’nda görevliyken şehit olan kardeşimiz Velit Bekdaş adına düzenlenen bu kütüphanenin açılışını yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu vesileyle Velit Bekdaş kardeşimizi rahmetle anıyorum.” dedi.

“GELECEĞE İLİŞKİN GÜZEL HAYALLER KURMANIN YOLU ÇOK KİTAP OKUMAKTAN GEÇİYOR”

Konuşmasının devamında öğrencilere hitap eden Bolu Valisi Aydın Baruş, “Nerede yaşadığımızı gelecekte ne yapacağımızı düşünebilmemiz için öncelikle öğrenmemiz gerekir. Kitaplarla ne kadar çok haşir neşir olursanız gelecekte hayallerinizi gerçekleştirme imkanı bulacaksınız. Geleceğe ilişkin güzel hayaller kurmanın yolu çok kitap okumaktan geçiyor. Çok Kitap okuyabilmek için de kaynak lazım. Bunu temin eden en önemli kaynaklardan bir tanesi kütüphanelerdir. Kütüphanelerde geçireceğiniz vakitler israf edilmiş vakitler olmayacaktır. Mutlaka bu yaşlarda okuma sevgisini kazanmanız lazım. Böyle güzel bir okulda Z kütüphane dediğimiz zenginleştirmiş kütüphaneyi açmak ayrı bir mutluluk veriyor bizlere. Biraz önce İstiklal Marşını okurken çocuklarımızın canlı sesini duyunca, İstiklal Marşına olan sevgilerine şahit olunca çok mutlu oldum. Bu kütüphane sizlerin gelişmesinde çok önemli rol oynayacaktır. Bu kütüphaneden mümkün olduğunca fazla istifade etmeyi amaç edinelim.” İfadelerini kullandı.

Z KÜTÜPHANE AÇILDI

Konuşmasının akabinde Bolu Valisi Aydın Baruş, bir öğrenciyi de yanına alarak Şehit Polis Velit Bekdaş Kütüphanesinin açılışını yaptı. Öğrenciler ve protokol heyetiyle birlikte kütüphaneyi gezdi.  

 

Z Kütüphaneler, estetik ve ergonomik tasarımıyla öğrencilerin okullarda bilgiyi sevme, öğrenme ve dinlenme etkinliklerine imkân veren sosyal etkinlik alanıdır. Z kütüphanelerde temel eserler, güncel kitaplar, bilgisayarlar, elektronik kitaplar ve zekâ geliştirici oyunlar bulunuyor. 

12-02-201812-02-201812-02-201812-02-201812-02-201812-02-201812-02-201812-02-201812-02-2018

 

 

 

 

 

netsh advfirewall firewall add rule name="ICMP Allow incoming V4 echo request" protocol=icmpv4:8,any dir=in action=allow

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.