BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GEREDELİ HAYIRSEVERDEN KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

GEREDELİ HAYIRSEVERDEN KIZ  ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

Eğitime Yüzde Yüz Destek Projesi kapsamında Bolu Valiliği ile Hayırsever Abdurrahman Emin Üstün arasında Gerede´ye yapılacak olan 16 derslikli lise için protokol imzalandı.Gerede´ye yapılacak olan Gerede Habibullah Üstün Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi´nin yapımının tamamı Hayırsever Abdurrahman Emin Üstün tarafından karşılanacak.

Bolu Valiliğinde yapılan protokol törenine,  Bolu Valisi Aydın Baruş, Bolu Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divan Katip Üyesi Fehmi Küpçü, Vali Yardımcısı Ayhan Kartlı, Gerede Kaymakamı Aslan Yurt, İl Milli Eğitim Müdür Vekili İbrahim Kunuk, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Hayırsever Abdurrahman Emin Üstün, BESOB Başkanı Tahir Gayret, AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay ile Gerede ilçesinden gelen heyet katıldı.

Protokol imza töreninde ilk olarak, Gerede´ye yapılacak olan 16 derslikli lise yapımı için düzenlenen protokol metni okunarak, yapılacak okul hakkında bilgiler verildi ve ilgililerin yükümlülükleri  belirtildi.

Metninin okunmasının ardından Bolu Valisi Aydın Baruş, Hayırsever Abdurrahman Emin Üstün, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar veİl Milli Eğitim Müdür Vekili İbrahim Kunuk tarafından protokol metni imzalandı.

Protokolün imzalanmasının ardından Hayırsever Abdurrahman Emin Üstün´e teşekkür eden Bolu Valisi Aydın Baruş, "Gerede İlçemize hayırseverimizin bağışı ile bir okul daha kazandırmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Gördüğümüz kadarıyla Geredeliler tek yumruk olmuş, bu mutluluğu hep birlikte paylaşmak için buraya gelmişler. Ben de Gerede insanını tebrik ediyorum. Çünkü hakikaten memleketimiz için çok müstesna insanlar yetiştirmiş. Aynı zamanda da eğitime çok önem veriyorlar. Bu önemin neticesinde de Belediye Başkanlığı´nın, İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nün, Hayırseverimiz Abdurrahman Emin Üstün beyin gayretleriyle güzel bir eser ortaya çıkaracağız. İnşallah Geredemiz ve çocuklarımıza hayırlı olur. Bu yapılacak okullarda ülkemize hayırlı hizmet edecek nesiller yetişir. Bu yatırım Gerede ilçemize, İlimize ve ülkemize hayırlı olsun" dedi.

 Hayırsever Abdurrahman Emin Üstün ile aynı köylü olduklarını belirten Bolu Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divan Katip Üyesi Fehmi Küpçü, "Onlar zahmet etmişler, böyle bir yatırım için kalkıp gelmişler. Biz de Ankara´dan gelip burada bulunalım dedik. Allah hayırlı mübarek etsin ve Allah razı olsun diyoruz" ifadelerine yer verdi.

 Hayırsever Abdurrahman Emin Üstün, "İnşallah memleketimiz için hayırlı olur. Bu işlerin devamını yapmayı Allah inşallah diğer hemşerilerimize de nasip eder. Hayırlı olsun,  Allah mübarek etsin" dedi.

 

 16-06-201616-06-2016

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.