BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GENÇ YAZARLAR MEZUN OLDU

GENÇ YAZARLAR MEZUN OLDU

 

Bolu Valiliği, Bolu Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğümüz işbirliğinde 2016/2017 eğitim öğretim dönemi başında başlayan Köroğlu Yazarlık Okulu Projesi, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Mavi Salonda düzenlenen kapanış programıyla son buldu.

 Programa Vali Yardımcısı Ahmet Atılkan, Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, AİBÜ Rektör Yardımcısı Hamit Coşkun, Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz, Maarif Müfettişleri Başkanı Tuncay Erdoğan, Şube Müdürlerimiz Muvafık Kılıç ve Levent Şener, İlimizdeki okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Projede emeği geçenlere teşekkür ettiği konuşmasında Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz: “Sekiz ay boyunca devam eden bu çalışmada maddi ve manevi yönden desteklerini esirgemeyen Sayın Valimiz Aydın Baruş’a ve Belediye Başkanımız Alaaddin Yılmaz’a teşekkür ediyorum. Biyografi-Portre dalında Fahri Tuna, Hikaye dalında Mukadder Gemici, Şiir dalında Adem Karafilik ve deneme dalında Mehmet Şeker hocalarımıza emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Yaz kış demeden atölye çalışmalarını aksatmayan öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Ayda bir düzenlediğimiz medeniyet söyleşilerine katılım göstererek bizleri ve öğrencilerimizi aydınlatan Yazar Sadık Yalsızuçanlara, Yazar Ahmet Güner Sayar’a, Ressam İsmet Yedikardeş’e, Şair Nurullah Genç’e, değerli hocamız Mustafa Firengiz’e, eski Tarım Bakanımız Prof. Dr. Sami Güçlü’ye teşekkür ediyorum. Projenin başından beri kusursuz bir şekilde çalışan Şube Müdürümüz Levent Şener’e ve AR-GE ekibimize teşekkür ediyorum.”

TÜRKİYE’MİZE NEFES OLUN

Konuşmasının devamında öğrencilere seslenen Milli eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz: “Atölye çalışmaları boyunca öğrencilerimiz, bizi biz yapan çok önemli şahsiyetleri tanıdılar onları okudular. Kuran’ı Kerimin ilk 5 ayeti okumak ve yazmaktır. Öğretmek ve öğrenme üzerinedir. Atalarımız söz kulağa yazı uzağa gider demiş. Köroğlu diyarının yetenekli gençleri hepinizi ileride yazar olarak görmek istiyoruz. Sadece Bolu’ya değil Türkiye’mize gelecekte nefes olun can getirin. Yolunuz açık olsun.” dedi.

KALEMİNİZ ÖZGÜN VE KUVVETLİ OLSUN

Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu: “Okumak bir insanı doldurur, İnsanlarla konuşmak hazırlar, yazmak ise olgunlaştırır. Bu sözden hareketle sekiz ay önce bir proje başlattık. Sözüyle sazıyla bilinen Köroğlu’ndan adını alan bu projenin gerçekleşmesinde katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. Mezunlarımız eminin ortak bir duruşa sahip olarak bu okuldan ayrılıyorlardır. Bizim önceliğimiz tabiatın kalbi Bolu’muzun altyapısıyla beraber üstyapısını da inşa etmektir. Çünkü biliyor ve inanıyoruzki medeniyet inşa etmek her alanda farklı ve kararlı bir bakış açısına sahip olmakla mümkündür. Biz şehir inşa etmek kadar insan inşa etmeye de önem veriyoruz. Bugün bu okuldan mezun olan öğrencilerimize tavsiyem hiç kimseyi taklit etmeden kendi tarzınızı oluşturursunuz. Kaleminiz özgün ve kuvvetli olsun.” dedi.

ARANIZDAN GELECEĞİN YAZARLARI VE ŞAİRLERİ ÇIKACAK

Programda konuşan Bolu Vali Yardımcısı Ahmet Atılkan: “Geleceğin yazarlarını yetiştirmek amacıyla bu anlamlı projeyi hayata geçirenleri kutluyorum. Projeye emek veren öğretmenlerimizi, yazarlarımızı, şairlerimizi kutluyorum. İnşallah öğrencilerimiz içinden geleceğin yazarları ve şairleri çıkacak.” dedi.

 

YAZARLAR ESERLERİNİ SESLENDİRDİLER

Yazarlık Okulu çalışmalarında bulunan öğrencilerden portre atölyesinden Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi Damla Öznur Pınar, “Gönül İstanbul’u” adlı metnini,  şiir atölyesinden Bolu Fen Lisesi öğrencisi Feyza Nur Cantürk, “Müptela” adlı şiirini,  Denem atölyesinden Bolu Atatürk Anadolu Lisesi öğrencisi Tuğba Ayça Altındaş “Senin seçimin” adlı denemesini, Hikaye atölyesinden Bolu Fen Lisesi öğrencisi Halime Coşkun “Köroğlu’nu tanıyınca”adlı hikayesini okudu. 

Genç yazarların eserlerinin beğeniyle dinlenmesinin ardından program Köroğlu Yazarlık Okulu Projesinin yıl içindeki atölye çalışmalarından fotoğraf karelerinin olduğu slayt gösterimi ve ödül töreniyle devam etti.

Ödül töreninde Vali Yardımcısı Ahmet Atılkan, Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, AİBÜ Rektör Yardımcısı Hamit Coşkun ve Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz atölyelerde öğrencilerimize eğitim veren yazarlara teşekkür belgesi ve tablo hediye ederken öğrencilere katılım belgesi verdi. 

 8 ay süren projede (11 Ekim2016-26 Mayıs 2017) şiir,  hikaye/roman,  deneme/düşünce ve biyografi/portre olmak üzere  4 alanda ilimiz ortaöğretim öğrencilerine alanında başarılı yazar ve şairler tarafından Solmaz Ahmet Baysal Öğretmenevinde hazırlanan atölyelerde eğitim verildi.

Sanata gönül vermiş öğrencilerle, Biyografi-Portre dalında Fahri Tuna, Hikaye dalında Mukadder Gemici, Şiir dalında Adem Karafilik ve deneme dalında Mehmet Şeker bilgilerini ve tecrübelerini paylaştı. Her ay düzenlenen medeniyet söyleşilerine ülkemizin güzide şairleri, yazarları ve ressamları katıldı. Çalışmaların sonunda öğrencilerin metinlerinden oluşan bir kitap basıldı.

 

 26-05-201726-05-201726-05-201726-05-201726-05-201726-05-201726-05-201726-05-201726-05-201726-05-201726-05-201726-05-201726-05-201726-05-201726-05-201726-05-201726-05-201726-05-201726-05-201726-05-201726-05-2017

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.