BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Geleceğe Yürüyen Okullarımız 1: Koç İlkokulu

Geleceğe Yürüyen Okullarımız haber dizisinde ilimizdeki okullarımızın yapmış olduğu iyi uygulama örneklerini paylaşacağız. 
Geleceğe Yürüyen Okullarımız 1: Koç İlkokulu

İlimiz Merkez Koç İlkokulu Öğrencilerinin proje ortağı olduğu Türkiye Çocukları Korosu E-Twinning Sosyal Sorumluluk Projesi, ülkemizin farklı illerinde bulunan okullardan 4-13 yaş aralığındaki öğrencilerle, müzik faaliyetlerinde bulunmayı ve büyük bir koro oluşturmayı hedeflemektedir. Projeye Koç İlkokulu 3-B sınıfı öğrencileri ile ikatılmaktadır.

Bu projede yer alan öğrencilerin, milli birlik ve beraberlik duygusunu, şarkılar söyleyerek yaşamaları amaçlanmaktadır. Ülkemizin tüm bölgelerinden farklı kültür ve dil yapılarına sahip olan öğrencileri müzik çatısı altında toplayıp halka açık, büyük bir koro ile konser verilmesi hedeflenmektedir. Salgının devam etmesi halinde Web 2.0 araçları kullanarak tüm koroların içinde olduğu bir video oluşturulması planlanmaktadır.

Proje çalışmaları her cumartesi saat 14.00 da Muharrem BAZ tarafından YouTube kanalından canlı olarak verilmektedir. Çocuklar ritim çalışmalarının yanında nota bilgisi, melodika çalma, yeni şarkılar öğrenme şansına da sahip olmaktadırlar.

 

27-01-202127-01-2021

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.