BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ENGELLİLER HAFTASI ETKİNLİKLERİNE DESTEK OLAN KİŞİ VE KURUMLARA TEŞEKKÜR YEMEĞİ

ENGELLİLER HAFTASI ETKİNLİKLERİNE DESTEK OLAN KİŞİ VE KURUMLARA TEŞEKKÜR YEMEĞİ

 31 Mayıs Salı günü Solmaz- Ahmet Baysal Öğretmenevinde 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında hafta boyunca gerçekleştirilen etkinliklerde görev alan, Projeye destek olan, katkıda bulunan kişi ve kurumlara teşekkür etmek üzere şube müdürümüz Saniye Yurtsever tarafından organize edilen bir öğle yemeği tertip edildi.

Programa Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Cengiz ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür V. Bestami Erkoç katıldı.

10-16 Mayıs Engelliler Haftası farkındalık oluşturmak ve bunu daha ileriye taşımak amacıyla daha bir özveri ile, daha farklı etkinliklerle donatıldı bu yıl.

Hafta boyu düzenlenen etkinliklerde birincil amaç empati kurma bilinci kazandırma ve bu yolla farkındalığı arttırmaktı. Bu bağlamda ilk gün düzenlenen empati yürüyüşünden güzel dönütler alındığı gibi tüm etkinliklerden sonra da bu farkındalık artarak devam etti.

Bir hafta boyunca dolu dolu ve etkili programlar düzenlendi. Merkez ve ilçelerde eş zamanlı olarak etkinlikler gerçekleştirildi. Bunun için Milli Eğitim Müdürlüğünün Koordinasyonuyla bir kutlama platformu oluşturuldu. Bir araya gelmesi zor gibi görünse de taraflar tam bir uyum ve sorumluluk bilinci ile hareket ederek birlik beraberlik, iş birliği ve dayanışmanın en somut örneğini sergilediler. Özellikle haftanın sonunda düzenlenen piknik programı Bolu ilinde bir ilk olmakla beraber başka yerlerde de örneğine az rastlanır bir örnek olmuştur. Hem hazırlık sürecindeki uyum ve işbirliği hem de tarafların profesyonellik anlayışı ve koordinasyonunun sağlamlığı sonucu ortaya çıkan günün başarısı haklı bir gurur yaşatmıştır.

Yapılan etkinliklere halkımızın da katıldığını veli ve öğrencilerimizin mutlu olduğunu görmek mutluluk vericidir. Emek verilmiş ama bunu sonucunda öğrenci ve velilerimizin gözlerindeki mutluluk yorgunluğu unutturup yerini sevince bırakmıştır.

Bugüne kadar yapılmamış böyle geniş kapsamlı bir etkinlikte gönlünü vererek çalışan insanlarla bir arada olmanın hazzı da bu sevince eklenmiştir.

Amacı farkındalık oluşturmak ve bu farkındalığı ileriye taşımak olan bu etkinliklerde amacımıza ulaştığımıza inanıyoruz. Emeği geçen bütün taraflara teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Daha sonra programda, organizasyonda emeği geçen kişi ve kurumlara belge ve plaketleri takdimine geçildi.

Büyükberk Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Sayın Zeki Arabacıoğluna, Emine Mehmet Baysal Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü Sayın Murat Bulut’a Mevlana Ortaokulu Müdür Yardımcısı Dursun Yenin’e, Sarıcalar Özel Eğitim İş Uygulamaları Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Sayın İsmail Karakurt’a Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcilerinden Bolu Umut Işığı Engelliler Gençlik Kulübü Derneği Başkanı Sayın Sabri Güleç’e, Köroğlu Engel-Siz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Şeyda Ay’a, Türkiye Sakatlar Derneği Bolu Şubesi Başkan Vekili Sayın Gizem Gündüz’e, Zihinsel Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı Bolu Şubesi Başkan Yardımcısı Nurten Şenocak’a  belge ve plaketleri İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz tarafından verildi.

Ve öğretmenlerimiz… Elleri öpülesi öğretmenlerimiz…

Büyükberk Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi öğretmenleri Sayın Selma Yaşar, Sayın Çağla Sakarya İkiz ve sayın Zekiye Olca’ya; Cumhuriyet Ortaokulu Öğretmeni Sayın Meryem Babacan’a; Emine Mehmet Baysal Özel Eğitim Uygulama Merkezi Öğretmeni Sayın İlkay Karakılıç’a, Sarıcalar Özel Eğitim İş Uygulama Mesleki Eğitim Merkezi Öğretmenleri Sayın Aylin Karakaş ve Sayın Tuğba Ulusoy Ercan’a belge ve plaketleri Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekilimiz Sayın Bestami Erkoç tarafından verildi.

Plaket takdimi ardından toplu fotoğraflar çekildi, akabinde yemeğe geçildi.

Önümüzdeki yıllarda da bu bilincin devam etmesini temenni ediyor, emeği geçen herkese teşekkürlerimizle tebrik ediyoruz.

01-06-201601-06-201601-06-201601-06-201601-06-201601-06-201601-06-201601-06-201601-06-201601-06-201601-06-201601-06-201601-06-201601-06-201601-06-201601-06-2016

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.