BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EĞİTİMCİ YAZAR GÜRSOY BOLU’DA ÖĞRETMENLERLE BULUŞTU

EĞİTİMCİ YAZAR GÜRSOY BOLU’DA ÖĞRETMENLERLE BULUŞTU

 

Eğitim Yazarı, Televizyoncu Sait Gürsoy, Bolu’da Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmenleriyle bir araya geldi. Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapılan programa Sait Gürsoy, Bolu’da görev yapan öğretmenlerle yeni sınav sistemlerini ve tercih dönemini konuştu.

Programa Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İbrahim Kunuk, Milli Eğitim Şube Müdürü Saniye Yurtsever, Kıbrıs Amerikan Üniversitesi yetkilileri ve öğretmenler katıldı.

Eğitim Yazarı Sait Gürsoy, yaptığı konuşmada yeni sınav siteminde soruların bilgiye kullanma ve yorumlama yeteneğine dayalı olacağını ve öğrencilerin bu bağlamda yönlendirilmesi gerektiğini söyledi. Tercih yaparken geçmiş dönem istatistiklerine bakılmaması gerektiğinin altını çizen Gürsoy, soru dağılımları, testlerin süreleri, puan türleri, testlerin puan türlerine katkısı, ortaöğretim başarı puanının sınava etkisi ve daha birçok konuda bilgilendirmede bulundu.

Yeni sınav sisteminde tercih dönemi analizlerinin de yapıldığı program, Gürsoy’a çiçek ve teşekkür belgesi takdimiyle son buldu.

07-06-201807-06-201807-06-201807-06-201807-06-2018

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.