BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Yönetici Geliştirme Programı

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından okul/kurumlarda görev yapan yöneticilere yönelik genel kültür, görev alanlarına ilişkin bilgi ve becerilerini artırmak amacıyla düzenlenecek olan 'Eğitim Yönetici Geliştirme Programı (YÖGEP) birinci modülü 9-13 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirildi.
Eğitim Yönetici Geliştirme Programı

MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından okul/kurumlarda görev yapan eğitim yöneticilerinin bilgi ve becerilerini artırmak amacıyla planlanan "Eğitim Yönetici Geliştirme Programı (YÖGEP)" 1.modül eğitimleri, il ve ilçelerde görev yapan eğitim yöneticilerinin katılımı ile  İzzet Baysal Anadolu Lisesi, Rehberlik Araştırma Merkezi ve İzzet Baysal Abant Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonlarında 09-13 Mayıs 2022 tarihlerinde yapıldı.

4 modülden oluşan YÖGEP seminerinde öğretmenin güçlendirilmesi, başarı farklarının azaltılması, yetenek yönetimi, deneyim paylaşımı, uygulama çerçevesi oluşturma eğitimleri, takım kurma ve yönetme, iletişim, kültür ve medeniyetimizde eğitim, rehberlik ve psikolojik danışma ile özel eğitim hizmetleri, protokol ve sosyal davranış kuralları, okul iklimi ve kurum kültürü, inceleme ve soruşturma teknikleri, finansal kaynakların yönetimi, Millî Eğitim Mevzuatı, proje yönetimi, dijital beceriler, okul güvenliği, ölçmede yeni yaklaşımlar ve yönetim bilişim sistemleri hakkında okul/kurum müdürleri bilgi paylaşımı yapılacaktır.

120 saatlik eğitimi kapsayan programın 1.modül eğitimlerinin kapanış programında konuşan İl Müdürü Dr. Cemil SARICI;  ildeki eğitim yöneticilerine salgın döneminde ve yüz yüze eğitimde göstermiş oldukları özveri için teşekkür ederek bundan sonraki süreçte daha güçlü adımlar atmak için YÖGEP eğitimlerinin önemine değindi. Okul/kurum Müdürünün eğitimdeki rolüne değinen İl Müdürü Cemil SARICI, eğitimlerin bilgi paylaşımı noktasında herkese katkı sağlayacağını belirtti.

13-05-2022

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.