BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ MESAJI

EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ MESAJI

         Değerli Öğretmen Arkadaşlarım, Sevgili Öğrenciler ve Kıymetli Veliler,

         2016-2017 eğitim-öğretim yılının; okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuşmanın heyecanı ve sevincini yaşayan  sevgili öğrencilerimize; yarınlarımızın mimarı  değerli öğretmenlerimize, sorumluluklarının bilincinde olan eğitim yöneticilerimize, okullarımızı yuva sıcaklığına taşıyan  çalışanlarımıza ve çocuklarını ikinci yuvalarına emanet eden velilerimize hayırlı olmasını diler, başarı ve esenliklerle dolu bir eğitim-öğretim yılı olmasını temenni ederim.

       Değerli Öğretmenlerim;  eğitim, hayat boyu devam eden bir süreçtir. Kişinin gelişim ve olgunlaşma durumuna göre öğrenme etkinlikleri ve ihtiyaçları değişse de, kişinin aile durumu, çevresel etkileşimi ve okul durumu öğrencilerimizin başarı düzeyini etkileyen en önemli etkenlerdir. Kendinizi sürekli geliştirmeli, gündemi takip etmeli , onların tüm ihtiyaçlarına cevap verebilmelisiniz. Çocuklarımız ve yarınlarımız değerlidir; Onları eleştirel ve yaratıcı düşünen, iletişim becerileri gelişmiş, araştıran, sorgulayan, problem çözebilen, bilgi teknolojilerini kullanabilen, girişimci, Türkçeyi doğru, etkili ve güzel kullanabilen bireyler olarak yetiştirmek bizim asli görevimizdir.  Yarınlarımız olan gençlerimize “milli birlik ve demokrasi anlayışı, yurt bilinci kazandırmalı, vatan sevgisi “aşılamalısınız ki karşılarına çıkan tehlikeleri görebilsinler, farklı düşüncelerde olsalar da birleşip bir yumruk olabilsinler. Çocuklarımızı okullarımızda ve sınıflarımızda emin ellere emanet etmekle gurur duyuyoruz. 

    Sevgili Öğrenciler,  gelişen ve değişen dünya şartlarına ayak uydurabilmeniz için kendinizi geliştirmeli, büyük düşünmeli ve yaşamak istediğiniz ortamın şartlarının oluşmasında etkin olmalı, bunun için de gerekli bilgi ve donanıma sahip duruma gelmelisiniz. Unutmayınız sizler bu ülkenin yarınlarısınız.”Bastığınız yerleri toprak deyip geçmeyin, tanıyın”.”Muhtaç olduğunuz kudret damarlarınızdaki asil kandadır.” unutmayın, unutturmayın.

        Kıymetli Velilerimiz, çocuklarımızın yetişmesinde sizlerin  de katkısı çok büyüktür. Olumlu ve yönlendirici desteklerinizle ve çocuklarımıza yapacağınız rehberlikle onların özgüvenlerinin artmasına önemli katkı sağlayacaksınız. Unutmayınız ki söylemekten ziyade olumlu davranışları sergilemek daha etkilidir. 

          Bu duygu ve dileklerimle tüm eğitim camiamıza sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir eğitim öğretim yılı diliyor, sevgi ve saygılar sunuyorum.

 

 

 

 

 

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.