BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Cumhuriyetin 100. Yılında "Maarifin Yüz Akı" E-DERGİ Yayımda

Cumhuriyetin 100. Yılında

MEB Strateji Geliştirme Başkanlığınca yayımlanan Maarifin Yüz Akı e-Dergisi, Türkiye'de yenilikçi çözümler üreten, hayal gücü sınır tanımayan öğrenci ve öğretmenlere ait başarı hikâyelerini, fark yaratan proje çalışmalarını ve ilham verici uygulama örneklerini tespit etmek, görünür kılmak ve yaygınlaştırmak amacıyla hazırlandı.   

Maarifin Yüz Akı e-Dergisi, Millî Eğitim Bakanlığının öğretmen ve öğrencilere destek olmak, eğitim kalitesini artırmak, fırsat eşitliği sağlamak, ulusal ve uluslararası standartları yakalamak, yenilikçi yaklaşımlar geliştirmek ve iş birliğini güçlendirme hedeflerine ulaşmak için Türkiye genelinde gerçekleştirilen iyi uygulama örneklerini içeriyor.   

Eğitim sisteminin temel taşlarının öğrenci, öğretmen ve veliler olduğu vurgusuyla öğretmenlere ilham vererek iyi uygulama örneklerinin artmasına, yaygınlaşmasına ve sürdürülebilir olmasına katkı sağlamayı amaçlayan dergi, Türkiye'nin eğitim alanındaki başarı hikâyesini birlikte yazma arzusunu taşıyor.   

Maarifin Yüz Akı e-Dergisinin ilk sayısında Türkiye'nin tüm illerinden, farklı branş ve kademelerden öğretmen kategorisinde 20, öğrenci kategorisinde 54 ve eğitim kurumları kategorisinde 26 çalışma olmak üzere toplam 100 iyi uygulama örneği yer alıyor.    Söz konusu çalışmaların seçim sürecinde Bakanlığın merkez ve taşra teşkilatı birimleri ile birlikte hareket edilerek toplamda 10 binin üzerinde iyi uygulama örneği incelendi.   

Dergide yer alan çalışmalar içinde bilim, sanat, spor, kültür, dil, savunma sanayi, teknoloji, oyun, üretim, tarım, enerji, sağlık, değerler, sürdürülebilirlik, iklim, özel eğitim, engelli bireyler gibi temalar yer alıyor. Bu çalışmaların büyük bir çoğunluğu, ulusal ve uluslararası yarışmalarda derece alan faaliyetlerden oluşuyor.   

Maarifin Yüz Akı e-Dergisine ulaşmak için tıklayınız.

Maarifin Yüz Akı e-Dergisi tanıtım filmine ulaşmak için tıklayınız.

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.