BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“BolUmutlu Dişler” KALDIĞI YERDEN DEVAM EDİYOR

“BolUmutlu Dişler” KALDIĞI YERDEN DEVAM EDİYOR

 

İzzet Baysal Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ve Milli Eğitim Müdürlüğümüz arasında geçen yıl başlatılan ve başarıyla yürütülen ‘BolUmutlu Dişler Projesi’ bu yıl da uygulanacak. Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz ve Ağız Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Taner Laçin’in imzaladığı protokol gereğince Bolu İl Merkezinde bulunan ilkokul 2. Sınıfında eğitim öğretim gören öğrencilerin diş sağlığı kontrolü yapılarak tedavileri gerçekleştirilecek.

Bolu İl Merkezinde ilkokul ikinci sınıf öğrencilerinin diş taramasını yapmak, diş kontrolünü gerçekleştirmek, çocuklara diş fırçalama alışkanlığı kazandırmak, diş hekimi korkusu oluşmadan tedavi yapmak ve diş sağlığına ilişkin önemli bir veri bankası elde etmek amacıyla “BolUmutlu Dişler Projesi” yapılan imza töreniyle başladı.

PROJEDE NELER VAR?

 PROJE Bolu il merkezindeki ilkokul 2. Sınıfta eğitim öğretim gören tüm öğrencileri kapsıyor.

Proje kapsamında;

Okullarda veliler ve çocuklara proje ile ilgili ön bilgilendirme toplantıları yapılacak.

Veliler ile birlikte öğrencilere Ağız ve Diş Sağlığı merkezinde ağız ve diş sağlığı ile ilgili farkındalık oluşturmak amacıyla bu yaş grubu çocuklarda görülecek problemler ve diş fırçalama eğitimi hakkında bilgilendirme toplantıları yapılacak.

Çocukların ağız içi muayeneleri yapılarak problemler tespit edilecek.

Muayene sonucu problem tespit edilen çocuklarla ilgili gerekli randevular verilerek tedaviler gerçekleştirilecek.

Çürükle ve diş sağlığı açısından ileride problemlerle karşılaşmamak adına koruyucu diş tedavileri, ağız ve diş sağlığı ile ilgili yönlendirmeler yapılacak.

Ayrıca projeyle; öğrencilerin ağız planları çıkarılarak istatistiki bir veri bankası oluşturulacak.

 

 09-10-201709-10-201709-10-201709-10-2017

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.