BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BOLULU ÖĞRENCİLER SİNEMAYLA BULUŞUYOR

BOLULU ÖĞRENCİLER SİNEMAYLA BULUŞUYOR

Millî Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında "Öğrenciler Sinema ile Buluşuyor Etkinliği" projesi kapsamında iş birliği yapılarak Türkiye’de öğrenciler sinemayla buluşacak.

Proje temel eğitim öğrencilerine sinema salonlarında ücretsiz film seyretme olanağı sunacak. Proje kapsamında öğrencilerini ücretsiz olarak sinemaya götürmek isteyen öğretmenler okulları aracılığıyla bağlı bulundukları il ve ilçe millî eğitim müdürlüklerine başvuracak. Böylece yıl sonuna kadar, müdürlüklerde oluşturulan komisyonlarca belirlenecek okulların öğrencileri sinemayla buluşacak.

Sinema salonlarında ücretsiz film gösterimi yapılarak genç neslin kültür-sanat hayatına katılımı ve sinema kültürünün yaygınlık kazanmasına katkı sağlanması amaçlanıyor. Ayrıca projeyle ülke genelinde yer alan ve özellikle sinemaya gidemeyen 5, 6, 7 ve 8’inci sınıf öğrencilerinin etkinlikten faydalanması hedefleniyor.

 

Bolu’da merkez ve ilçelerde okullardan alınan talep doğrultusunda binlerce 5,6,7 ve 8. Sınıf öğrencimiz Esas 14 Burda alışveriş merkezinde 26 Ekim-19 Aralık tarihleri arasında gösterimde olacak olan 120 ve Ertuğrul 1890 filmlerini izleyecek.

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.