BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BOLU’DAN BİLİMSEL ÇALIŞMALARDA BÜYÜK BAŞARI

BOLU’DAN BİLİMSEL ÇALIŞMALARDA BÜYÜK BAŞARI

 

İlimiz eğitim kurumları, öğrencilerimizin bilimsel düşünme gelişimlerine temel oluşturan TÜBİTAK Bilim Fuarlarına yönelik çalışmalarının meyvesini toplamaya başladı.

Bilim Fuarlarının eğitim kurumlarımızla ilgili alanı olan 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı: Bilimsel çalışmaların yeni nesiller tarafından benimsenmesi ve teşvik edilmesi, bilimin günlük hayatla ilişkilendirilmesi, bilim kültürünün yaygınlaştırılması, okul ortamının öğrenilen ve araştırılan dinamik bir yapıya dönüştürülmesini hedefleyen bir programdır.

41 KERE MAŞALLAH

2017-2018 eğitim-öğretim dönemi yılı kapsamında Bolu’da 41 okulumuz bu programa başvuru yaparak projelerini sundu. İl temsilcilerinin değerlendirmeleri sonucunda, geçen yıl okullarımızca gerçekleştirilen ve sayısı 14 olan Bilim Fuarı sayımız, bu sene 41 okulumuzun bu alanda desteklenmesine karar verilmesiyle yüzde 193 oranında arttı. Bu sayede TÜBİTAK tarafından başvurusu kabul edilen eğitim kurumlarımız toplamda 205 bin TL ile hibe fonundan yararlanarak Bilim Fuarlarını okullarında gerçekleştirme fırsatı bulacaklar.

BAŞARI İŞ BİRLİĞİYLE GELDİ

Bolu Eğitim kurumlarımızdaki Bilimsel temelli bu fuar çalışmaları sayısındaki artışta   İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz ve AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı’nın işbirliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE Ekibinin motive edici koordinasyonu ayrıca ilimize gelerek eğitim yöneticilerimize ve öğretmenlerimize seminer veren TÜBİTAK 4006 yetkilisi Dr. Mustafa Orhan’ın uyumlu ve gayretli çalışmalarının etkisi oldu. 

04-01-201804-01-201804-01-201804-01-2018

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.