BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BOLU TUBİTAK’A 12 DEV PROJE İLE KATILIYOR

BOLU TUBİTAK’A 12 DEV PROJE İLE KATILIYOR

 

TUBİTAK’ın düzenlediği “Bu Benim Eserim” projesi kapsamında ilimizden toplam 16 proje bölge finallerine kaldı. Finaller öncesi İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz finale kalan eserlerin sahipleri öğrenci ve öğretmenleri Milli Eğitim Müdürlüğünde ağırladı.

Törende bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz “Bu sene bir ilki başarıyoruz. Önceki senelerle kıyasladığımızda TUBİTAK projelerinde daha iyiyiz. Bundan sonra bu sayının devam etmesini arzu ediyoruz” dedi.

BOLU’NUN TANITIMI İÇİN OLDUKÇA ÖNEMLİ

Cengiz, projeleri ortaya çıkaran öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada “Bu sene lise düzeyinde 4, ortaokul düzeyinde 12 projemiz bölge finallerine kaldı. Bu Bolu için daha önemli. Bundan sonra bu başarımızı devam ettirmemiz gerekiyor. Bu gördüğüm 12 proje oldukça başarılı ve anlamlı projeler. Amacımız bu projelerin Türkiye finalinde derecesi alması.  Bu ilimizin tanıtımı açısından çok önemli ama en önemlisi öğrencelerimizin bilim ve ilim dünyasında adım atması noktasında çok önemli” dedi.

2 BİN YILDA ÜRETİLEN BİLGİLER ARTIK 1-2 GÜNDE ÜRETİLEBİLİYOR

Bilim dünyasında artık çok büyük gelişmelerin olduğunu söyleyen ve bilgi patlaması olduğunu söyleyen Cengiz, “1950 yılına kadar 2 bin yılda üretilen tüm bilgiler artık bir günde iki günde üretiliyor. Türkiye olarak ta bilim dünyasında geri kalmamamız gerekiyor. Bugün batı Avrupa ülkeleri,  Kuzey Amerika ülkeleri çok fazla bilim alanında ileri gitmişlerse bugün bizden çok daha öndelerse bu tamamen bilimsel çalışmaların ve araştırmaların sonucudur” dedi.

BİLİM SANAT MERKEZİNE 4 BİN BAŞVURU ALDIK

Bilim dünyasında her alanda yer almamız gerektiğinin altını çizen İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz Bilim ve Sanat Merkezine 4 bin başvuru olduğunu bunun ilimiz adına gurur verici olmasına karşın, şimdilik sadece 60 öğrenci alabileceklerine sözlerine ekledi.

YENİ BİLİM SANAT MERKEZİ MÜJDESİ

 Bolu’da Bilim sanat Merkezinin yeni binası içinde çalışmaların başladığını, ilimize yakışır daha donanımlı bir kurumun kazandırılması için bakanlık düzeyinde girişimlerde bulunduklarını belirten Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz, program sonunda hazırladıkları projelerle bölge finallerine kalan öğrencilere belgelerini ve hediyelerini takdim etti.   

05-04-201705-04-201705-04-201705-04-201705-04-2017

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.