BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bolu Milli Eğitim Müdürlüğünden Erasmus+ Akreditasyon Alanında Büyük Başarı

Bolu Milli Eğitim Müdürlüğünden Erasmus+ Akreditasyon Alanında Büyük Başarı

2020 Teklif Çağrısı Döneminde Müdürlüğümüz tarafından Erasmus+ Programının, Mesleki Eğitim ve Okul Eğitimi alanlarında Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı Türk Ulusal Ajansına yapılan 2 akreditasyon başvurusu da kabul edilmiştir.

Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı Türk Ulusal Ajansına ülke genelindeki çeşitli kurum/kuruluşlardan Erasmus+ Programı "Mesleki Eğitim" alanında yapılan 264 başvurudan 80 kurum/kuruluş, "Okul Eğitimi" alanında yapılan 240 başvurudan 81 kurum/kuruluş Erasmus+ Akreditasyonuna hak kazanmıştır.

Türk Ulusal Ajansı tarafından açıklanan sonuçlara göre müdürlüğümüz mesleki eğitimde 80 kurum/kuruluş içerisinden 6. sırada, okul eğitiminde 81 kurum kuruluş içerisinden 9. Sırada akredite kurum olmaya hak kazanmıştır.

Bu kapsamdan 5 yıl boyunca müdürlüğümüze bağlı meslek liselerimizden her yıl 75 öğrenci, 25 öğretmen; ilkokul, ortaokul ve liselerimizden 75 öğretmen 25 öğrenci olmak üzere toplamda yıllık 200 katılımcı öğretmen ve öğrenci Avrupa'nın çeşitli ülkelerine gideceklerdir. Bu sürede öğrenciler öğrenim gördükleri mesleki eğitim alanlarında uygulamalı eğitim (Staj) alacaklar, öğretmenlerimiz de kurs göreceklerdir. Böylece 5 yılda toplam 1000 öğretmen ve öğrencimiz yurt dışı hareketlilik faaliyetlerine katılmış olacaktır.

Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı Türk Ulusal Ajansı tarafından 5 yıl süresince her iki alandaki akreditasyonlar kapsamında yaklaşık 2.000.000 EURO'luk (iki milyon) bir bütçe yurtdışı hareketlilik faaliyetli için müdürlüğümüze tahsis edilmiş olacaktır.

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.