BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bolu Güzel Sanatlar Lisesi ile İlgili Basın Açıklaması

Bolu Güzel Sanatlar Lisesi ile İlgili Basın Açıklaması

10 Aralık 2022 tarihinde bir kısım yerel basın organlarında Bolu Güzel Sanatlar Lisesi'ni konu alan yorumlar sebebi ile basın açıklaması ihtiyacı doğmuştur.

23 Kasım tarihinde Düzce merkezli yaşanan depremde oluşan bazı çatlaklar sebebi ile okul binası güvenlik ve tedbir amaçlı boşaltılmış, binada eğitim faaliyetleri sonlandırılmıştır. Deprem Performans Analizi ile ilgili ivedi olarak başlatılan çalışmalar ilgili kurumlarca sürdürülmektedir. 

Bu süreçte eğitim öğretim faaliyetleri 2018 yılında deprem yönetmeliğine göre inşa edilen okul binasından bağımsız olan pansiyon binasında, konser salonunu ve eklentilerinde derslerin özelliği dikkate alınarak oluşturulan yeterli sayıdaki derslik ve atölyede devam etmektedir. Okulda spor salonu bulunmamaktadır. Kullanılan fiziki mekanlar, eğitim öğretimi aksatmayacak şekilde planlanmış olup eğitim öğretim sorunsuz bir şekilde devam etmektedir. Okul binası kullanılmadığı için öğretmen ve öğrencilerin eğitim öğretim faaliyetlerinin sürdüğü alanlara girmede korku yaşaması söz konusu değildir. Konu yakından takip edilmektedir.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

                                                                                                                         

                                                                                                                                                                                          Bolu İl Millî Eğitim Müdürlüğü

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.