BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BOLU GÜZEL SANATLAR LİSESİ CANLI PERFORMANS RESİM YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ

BOLU GÜZEL SANATLAR LİSESİ CANLI PERFORMANS RESİM YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ

2 Haziran Perşembe günü saat 13.30’da Bolu Güzel Sanatlar Lisesinde 8.Sınıf öğrencileri arasında düzenlenmiş olan Geleneksel Canlı Performans Resim Yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Ödül törenine Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz ve Şube Müdürümüz Yücel Taşdemir katıldılar.

Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Okul Müdürü Cemal Güney Konuşmalarında: Hoş geldiniz dileklerinden sonra, “  Okulumuzu yakından tanıyanlar var ama hiç tanımayan öğrencileri de bugün burada konuk etmekten son derece mutluyuz. Biz öğrencilerimizin peşinde, sanatın peşinde; özellikle kurumsallaşmaya yönelik tüm değerlerimizi bulmaya, onları işlemeye ve ülkemize kazandırmaya and içtik. Bu etkinlik bu andın bir parçası. Mümkün oldukça sizleri gidebileceğiniz en uzak , en yüksek en en en…. gerisini siz tanımlayın oraya kadar yükseltmek için elimizden gelen ne varsa hepsini yapacağız. Bu etkinliğimizi biz, sadece resim adına yapmıyoruz, müzik adına da yaptık bir hafta önce. 351 öğrencimiz katıldı. Bugün 29 okul ve 100 küsur öğrenciyle resim etkinliği yaptık. Büyük bir rakam ama önümüzdeki yıl bunu tüm ilimizde, ilçelerimiz dahil tüm alan öğrencilerimize ulaşarak, yenisini yapacağız ve başarılı olacağımıza da eminim. Amacımız yetenekli öğrencilerimizi toplayıp onlara önce kendi alanlarıyla ilgili meslekler kazandırmak ve onları ülkemize değerli insanlar olarak sunmak.

Sanatla uğraşan insanların tamamı öngörü sahibidirler. Görebilen, hayatın tadını alabilen ,onunla ilgili boşlukları doldurabilen, yaşama sevincini tadabilen insanlardır sanatçılar. O nedenle bizim okulumuzun çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu tarz etkinliklerdeki amacımız bizden sonra bu makama geleceklere de örnek olabilmek, siz öğrencilerimize ulaşabilmeyi sağlamaktır.

Bizim öğrencilerimiz arasından kendini sevmeyen, başkasını sevmeyen, kitabı sevmeyen, ağacı sevmeyen, kısacası yaşamı sevmeyen bir tek öğrencimiz çıkmaz. Hepsinden önce kendilerini severler. Bizim öğretimiz şudur: Çocuklar aynaya baktığınız zaman gördüğünüzü mutlaka sevmelisiniz ona yatırım yapmalısınız. Etrafınızı iyi gözleyiniz, farklı bakış açıları edininiz. Bir buğdayın parçası olmalısınız, kısaca bu ülkeyi yükseltecek, yüceltecek birer birey olmalısınız. Kendi başına mamur, geleceği görebilen, bu ülkeyi ileriye taşıyabilecek,ona hizmet edebilecek ;sanat yoluyla ve  öngörüyle… Amacımız bu.

Bu amaç doğrultusunda her birinize ve sizden sonra geleceklere en yüksek seviyede yatırım yapmaya söz veriyoruz, umarım bu etkinliğe katılan öğrencilerimizin büyük bir bölümü yetenek sınavlarına da girip bizim öğrencimiz olurlar. Hepinize saygılarımı, sevgilerimi ve hürmetlerimi sunuyorum.”

Okul Müdürünün ardından  İl Milli Eğitim Müdürümüz konuşmalarını yapmak üzere kürsüye davet edildiler.

Milli Eğitim Müdürümüz; programa katılanları saygı ve sevgiyle selamladıktan sonra şunları söyledi:

“ Bugün Güzel Sanatlar Lisesinde sizlerin arasında olmaktan dolayı son derece memnun olduğumu belirtmek isterim. Takdir edersiniz ki yoğun bir çalışma tempomuz var. Daha önce sayın müdürümüzün davetlerine katılamamıştım. Ama bu kez bu davete sizin performanslarınızı görmek amacıyla katıldığıma çok mutluyum.

29 okuldan 100 öğrencimizin burada olması bizi ayrıca sevindiriyor. İlimizde bir güzel sanatlar lisesi var . Sanat, sanatçılık farklı bir kavram, dolayısıyla ben buradaki öğretmen arkadaşlarımı sanatçı gözüyle görüyorum. Çeşitli eğitimlerden geçtiler, buraya kolay gelmediler, siz değerli öğrencilerimizi bir sanatçı gibi yetiştirmek için buradalar. Buraya tayin edildiğimde  inanın en çok merak ettiğim okullardan biri Güzel Sanatlar Lisesiydi ve her yönüyle beklediğimin çok üzerinde bir okul gördüm. Koridorlarıyla, sınıflarıyla çok farklı bir okul. Çok güzel bir okulda okuyorsunuz. Öğretmenlerimiz sizlere pek çok katkıda bulunmaya çalışıyorlar. İnşallah okulumuzu daha da güzelleştirmeye çalışacağız. Yeni bir okul pansiyonu yapmak için uğraş veriyoruz şu anda, yakın bir zamanda da bunu sonuçlandırmaya çalışacağız. Çünkü yetenek sınavlarıyla biz buraya daha fazla ve daha iyi öğrencinin gelmesini arzuluyoruz. Bu arzumuzu da inşallah gerçekleştiririz. Bir ülkenin gelişmesi, Cemal Hocam çok güzel özetledi sanatla belli olur. Estetik duygular çok önemlidir. Güzel sanatları önemsiyoruz. Bu okulu daha iyi noktalara taşımak istiyoruz ve ben Bolu’dan Türkiye’de de dünyada da  kariyer yapmış sanatçıların yetişmesini istiyorum. İnşallah bu sonucu en yakın zamanda görürüz diye ümit ediyorum, teşekkür ediyorum.”

Müdürümüzün konuşmalarından sonra Bolu Güzel Sanatlar Lisesi tarafından düzenlenen  “Hayallerimin Renkleriyle Geleceğe Yürüyorum” konulu karikatür yarışmasında dereceye giren öğrencilerimize ödülleri verildi.

Ufuk Ata Öztürk birinci,   Ece Belkıs Cantürk ikinci ve Meryem Duran’ üçüncü oldular.

Daha sonra canlı performans resim yarışmasına katılan okulların öğretmenlerine teşekkür belgesi verildi.

6.Geleneksel resim yarışmasına sponsor olan Karsu Petrol Tesislerinin sahibi Sayın Cem Karsu’ya teşekkür edildi. Daha sonra Canlı Performans resim yarışmasında ödül alacak beş öğrenciye ödülleri verildi.

Gazipaşa Ortaokulundan Ceren Adıyaman’ı, Seyit  Mithat Dayıoğlu Ortaokulundan Dilara Güldenir’i, Mengen Ortaokulundan Gaye Kayar’ı, Gökçesu Ortaokulundan İlayda Yürür’ü, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulundan Sena Çoban’ı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

Daha sonra dereceye giren ve sergilenmeye değer görülen resimlerin sergilendiği salon gezildi.

 2 Haziran Perşembe günü Bolu Güzel Sanatlar Lisesi yeni sanatçılarına merhaba dedi…

 

Okulumuzu, öğrencilerimizi teşekkürlerimizle tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

03-06-201603-06-201603-06-201603-06-201603-06-201603-06-201603-06-201603-06-201603-06-201603-06-201603-06-201603-06-201603-06-201603-06-201603-06-201603-06-201603-06-201603-06-201603-06-201603-06-2016

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.