BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BOLU FEN LİSESİ’NDEN BİLİM ŞENLİĞİ

BOLU FEN LİSESİ’NDEN BİLİM ŞENLİĞİ

Bolu Fen Lisesinin hazırlamış olduğu Bilim Şenliği başladı. Okulun çok amaçlı salonunda öğrencilerin hazırladığı projeler 10-11 Nisan tarihlerinde sergilenirken, proje ekiplerinde yer alan öğrenciler hazırlıkları projeler hakkında katılımcılara bilgiler verdiler.

Toplam 32 projenin yer aldığı Bilim Şenliğinde öğrencilerin hazırladığı projeleri Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Bolu Belediye Başkan yardımcısı Mansur Şen, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yasin Tepe, okul müdürleri ve çok sayıda davetlide inceledi.

Birbirinden ilginç, hayatı kolaylaştıran, geleceğe ışık tutabilecek projeleri yerinde inceleyen İl Milli Eğitim Müdürümüz Yasin Tepe, proje ekiplerinden hazırladıkları eserler hakkında tek tek bilgi aldı. Öğrencilerin bu çalışmalarının araştırmacı ruhlarını ortaya çıkardığını, öğretmenlerimizin de destekleri ve yönlendirmeleri ile ortaya çok güzel eserler çıktığını belirtti.

“BÜYÜK ESERLER VE İCATLAR ÇOK FAZLA DENEMEDEN VE BAŞARISIZLIKTAN SONRA ORTAYA ÇIKAR”

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yasin Tepe “Bilim virüsü bedene girince vücudun her yanını saracaktır. İşte o zaman bu öğrencilerimizin içinden geleceğin bilim adamları çıkacaktır. Onların hazırlayacağı her proje geleceğe ışık tutacaktır. Bu süreçte bizler her zaman onların yanında olacağız, onlara destek olacağız. Gelişen ve büyüyen Türkiye’nin inşasını onlar gerçekleştirecek. Çocuklarımız gençlerimiz unutmamalıdır ki, büyük icatlar, büyük eserler genellikle çok fazla deneme ve başarısızlıktan sonra yılmayan kişiler tarafından gerçekleştirilmiştir. Bu amaçla çalışan tüm öğrencilerimizi ve onlara destek veren tüm okul yöneticilerimizi ve öğretmenlerimizi kutluyorum” dedi.

10-04-201910-04-201910-04-201910-04-201910-04-201910-04-201910-04-2019


TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.