BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BOLU BELEDİYESİNDEN MÜDÜRLÜĞÜMÜZE UYGULAMALI TRAFİK PARKI

BOLU BELEDİYESİNDEN MÜDÜRLÜĞÜMÜZE UYGULAMALI TRAFİK PARKI

Bolu Belediyesi tarafından ilköğretim öğrencilerine uygulamalı trafik eğitimi verilmesi amacıyla yapılarak Milli Eğitim Müdürlüğümüze devredilen uygulamalı trafik parkı, düzenlenen açılış töreni ile kapılarını öğrencilere açtı.   Aktaş Mahallesi’nde Gölcük Bulvarı üzerine 6 bin 660 metrekarelik alana inşa edilen Bolu Belediyesi Trafik Eğitim Parkı’nın açılış törenine Bolu Valisi Aydın Baruş, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz, Belediye Başkan Yardımcısı Zerrin Biçen, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

  “KAZASIZ BELASIZ GÜNLER DİLİYORUM”

  Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, burada yaptığı konuşmada ‘Uygulamalı Trafik Parkı’nın Bolu Belediyesi tarafından yapılarak Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devredildiğini söyledi. Türkiye’de ölümcül kazaların fazla olduğunu vurgulayan Yılmaz, Bolu’nun da önemli güzergâh üzerinde bulunması nedeniyle birçok kazanın yaşandığı belirterek “İşte bu uygulamalı parkta öğrencilerimize trafik kurallarını doğru öğretmeyi ve trafik bilinci aşılamayı hedefliyoruz. İnşallah yaptığımız bu çalışma faydalı olur ve Milli Eğitim Müdürlüğü’müz de bu parkta nice bilinçli öğrencilerin yetişmesini sağlar”  dedi.  

“EMEĞİ GEÇENLERİ KUTLUYORUM”  

Konuşmasında öğrencilere seslenen Bolu Valisi Aydın Baruş ise herkesin trafikte başkalarının haklarına saygı göstermesini ve konulan kurallara mutlak uyması gerektiğini vurguladı. Bolu Belediyesi Trafik Parkı’nda öğrencilere verilecek eğitimin bu bilinci artıracağını söyleyen ve emeği geçenleri kutlayan Vali Baruş, “Bu bilinç çok önemli. Trafik kurallarına riayeti ve başkalarının hakkına saygılı olmayı hayat prensibi olarak benimsememiz gerektiğini düşünüyorum. Eğitim, çok küçük yaşlardan başlayarak insanları geleceğe hazırlayan ve gelecekte de onların hayatına yön veren çok önemli faaliyetlerden birisidir. Bu trafik parkında ana sınıfından itibaren çocuklarımız trafik kurallarını yerinde uygulamalı olarak görme fırsatını yakalayacaklar. Yine ilkokullarda trafik dersi kapsamında çocuklarımız buraya gelerek uygulamalı eğitim görecekler. Ortaokullarımızda,  liselerimizde okuyan öğrencilerimiz, trafik kurslarında eğitim gören sürücü adaylarımız buraya gelerek trafik kurallarını yerinde uygulamalı eğitimlerle öğrenecekler. Eğer trafikte başkalarının hakkına saygı göstermezsek yarın bizim de başımıza üzücü olaylar gelebilir, yakınlarımız üzülebilir. Bizler hiç istemediğimiz halde yaralanabilir veya hayatımızı kaybedebiliriz. Bunun için sevgili çocuklar sizlerden ümitliyiz. Siz geleceğin büyükleri olarak burada alacağınız eğitimle trafik kurallarına uyacaksınız, hem de uymayanları uyaracaksınız. Bu çalışmada, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz başta olmak üzere emeği geçenleri kutluyorum” diye konuştu.  

BİSİKLETLE TUR ATTILAR

  Yapılan konuşmaların ardından Bolu Valisi Aydın Baruş, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz kurdele kesimi sonrası trafik levha ve sinyalizasyon sistemleri ile donatılan parkta bisikletle tur attı. Minik öğrencilerin de oyuncak arabalarla parkta tur atması renkli görüntülere sahne oldu.

10-05-2017

10-05-201710-05-201710-05-201710-05-201710-05-201710-05-2017

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.