BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BOLU BELEDİYEMİZİN ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA PROGRAMI

 BOLU BELEDİYEMİZİN ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA PROGRAMI

 

24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle Karaçayır Nikah Salonu’nda Bolu Belediyesi tarafından düzenlenen programa Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz,  Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Milli Eğitim Müdürümüz  Yusuf Cengiz, Bolu Belediyesi daire müdürleri, Milli Eğitim Müdür Yardımcımız İbrahim Kunuk,Maarif Müfettişleri Başkanı Tuncay Erdoğan, Milli Eğitim Şube  Müdürlerimiz Recai Yörük ve Levent Şener, okul müdürleri ve ilimiz öğretmenleri  katıldı.

 Programda sunuculuk yapan Kıbrıscıklı şehidimiz Yıldırım Oflaz’ın nişanlısı Merve Abak duygusal bir konuşma yaptı. Abak, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:“Çok değil bundan bir  yıl önce bu zamanlarda öğretmen olmak için çok çalışıyordum. Öğretmen olmayı çok istiyordum. Bunu benden çok isteyen birisi daha vardı. Sevdiğim insan, nişanlım belki benden daha çok benim öğretmen olmamı istiyordu. Senden harika bir öğretmen olur derdi, ne zaman bir umutsuzluğa kapılsam beni o teselli ederdi. Ben silahımla sen kaleminle mücadele edeceksin bu vatan için derdi. Söylediği gibi nişanlım mücadele etti hem de en önde mücadele etti. O kadar öndeydi ki bir daha geri dönemedi. O gün, onu şehit verdiğim gün ben her şeyi unuttum. Hayalim olan öğretmenlik bile aklıma gelmedi. Ta ki, Bolu Belediyesi İmarethane Sosyal Tesisleri Ödev Evi çocuklarını görene kadar. Hep güçlü olmaya çalıştım ama tahammül edemem, sabredemem diye de hep korktum. Ama günler geçtikçe bir baktım ki çocuklar benim arkadaşım ve dostum olmuşlardı. O çocuklar bana her gün yeniden öğrettiler daha güçlü olmayı. Ben büyüklüğünü, samimiyetini, merhametini, sevgisini benden esirgemeyen, bana sahip çıkan başta özellikle Bolu Belediye Başkanımız Alaaddin Yılmaz’a, Başkan Yardımcımız Emine Davarcıoğlu’na, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güler Mert’e ve yanımda olan herkese teşekkür ederim” dedi.

Daha sonra kürsüye çıkan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ise; “Bulunduğumuz coğrafyanın her metrekaresi şehit kanı ile sulandı.  Az önceki genç kardeşim de, yeni şehit olan Kırbrıscıklı bir kardeşimizin nişanlısı. Bu coğrafyada belki en uzun yaşayan ulus  bizleriz. Biz Cumhuriyeti kurarken verdiğimiz ölüm kalım mücadelesinde yedi düvele karşı savaşmış bir milletiz. Son olarak 15 Temmuz’da da yine yedi düvele karşı bir savaş verdik. Yeni nesilde pek bir şey yok, bunların işi gücü telefon, bilgisayar ve gezmek dediğimiz ve biraz da umutsuz baktığımız genç nesil ise bizleri bu savaştan kurtardı. Yani siz öğretmenlerin yetiştirdiği genç nesil sayesinde şu anda ayakta olduğumuzun bilincindeyiz. Onun için bütün öğretmenlerimizin önünde saygı ile eğiliyoruz. Ben inanıyorum ki bizleri, Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği muasır medeniyetler seviyesine çıkartacak neslin önünü açmak için şu anki gençlerimize görev verildi. Bu kadar badireye rağmen biz millet olarak hala ayaktaysak, gelecek bizimdir diye düşünüyorum. Son olarak çevre duyarlılığı yüksek olan, kişilikli insan yetiştirme konusunda sizlere ihtiyacımız olduğunu ifade ediyor ve 24 Kasım Öğretmenler Gününüzü kutluyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz´a tüm öğretmenler adına çiçek takdim edildi. Başkan Yılmaz ve Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu da Bolu İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz’e, Milli Eğitim Müdürlüğümüz yöneticilerine ve ilimizde görevli okul müdürlerine sahnede çiçek takdim etti. Programa katılan öğretmenlerin tamamına ise Bolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından üretilen iç mekan çiçeklerinden hediye edildi.

 

 

 24-11-201624-11-201624-11-201624-11-201624-11-201624-11-201624-11-201624-11-2016

 

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.