BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bir Güneş Misali Isıtacağız Kalbini Adlı Proje Ekibinden İl Müdürümüz Cemil Sarıcı'ya Ziyaret

Bir Güneş Misali Isıtacağız Kalbini Adlı Proje Ekibinden İl Müdürümüz Cemil Sarıcı'ya Ziyaret

            "Bir Güneş Misali Isıtacağız Kalbini" isimli eTwinning projeleri ile yerel ve ulusal basında adından söz ettiren Bolu / Yeniçağa Yaşar Çelik Çok Programlı Anadolu Lisesi Matematik Öğretmeni İlknur Pınarcı, İngilizce Öğretmeni Celile Öztoprak ve Okul Müdürü Harun Kutan, İl Müdürümüz Cemil Sarıcı'ya bir ziyaret gerçekleştirdiler. Ziyaret esnasında projenin detayları ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren proje ekibi, uyguladıkları projenin bir sosyal sorumluluk projesi olduğunu ve projenin insana dokunarak önemli bir eksikliği gidermeye çalıştığını belirttiler. Projede anne babasından ayrı olan ya da ebeveynlerini kaybetmiş ilköğretim kademesindeki çocukların eğitimsel ve psikolojik gelişimine katkı sağlamak amaçlanmakta olup 30 farklı şehirden 50 gönüllü öğretmenin katıldığı projede 220 öğrenciye ulaşılmıştır. Ortaoğretim kademesinde kurulan Sevgi ekipleri ile ilköğretim kademesindeki okullar birbirleri ile eşleştirilerek okullar arasında bir sevgi köprüsü oluşturulmuştur. Projeye gönüllü olarak katılan 9 adet rehberlik öğretmeni mentörlük etmektedir. Öncelikle öğrencileri yakından tanımak için PDR öğretmenlerinin hazırladığı bir takım tanıma ve duyguları dışa çıkarma formları uygulanmıştır. Öğrenciler tanındıktan sonra onlarla sevgi ekipleri tanıştırılacak ve öğrenciler arasında sevgi ve güven oluşması için etkinlikler yapılacaktır. Masal etkinliğiile sevgi ekipleri yarıya kadar masal canlandırıp devamını kardeşlerinden getirmesini isteyecek ve hayal dünyasında birleştirmeler yapacaklardır. Akabinde çocuklarınmümkün olan hayalleri gerçekleştirilmeye çalışılacaktır. Bu küçük kalplerde hayal gücünü geliştirmeyi, hayal kurmanın ne kadar güzel olduğunu ve onların bu hayatta yalnız olmadıkları sevgi köprüleri aracılığı ile aktarılacaktır. Sevgi köprüleri eğlenceli eğitim materyalleri hazırlayarak çocukların oynayarak eğlenerek öğrenmelerine imkân sağlayacak bir materyal kolisi hazırlayacaktır. Hazırlanan koliler Türkiye'nin dört bir yanına gönderilecektir.  

            Proje ekibine verdikleri bilgiler ve özverili çalışmaları için teşekkür eden Sarıcı, öğretmenlerimizin başarılarının devamını diledi 

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.