BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“BİLGİSAYARLA DEĞİL AİLENLE KONUŞ” PROJESİ SEMİNERLERİ BAŞLADI

“BİLGİSAYARLA DEĞİL AİLENLE KONUŞ” PROJESİ SEMİNERLERİ BAŞLADI

 

Bolu Kent Konseyi ve Bolu Milli Eğitim Müdürlüğü ve AİBÜ ortaklığında başlatılan ‘Bilgisayarla Değil Ailenle Konuş’ projesi açılışı gerçekleştirildi. 50 Yıl Ortaokulu’nda düzenlenen açılış programına Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, AİBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vahdettin Çiftçi,  Abant İzzet Baysal Üniversitesi Psikoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hamit Coşkun, Milli Eğitim Şube Müdürü Muvafık Kılıç, okul müdürleri, öğretmenler ve veliler katıldı.

“BU İLGİ BİZE UMUT VERDİ”

Proje hakkında bilgi aktaran Bolu Kent Konseyi Üyesi Remzi Kocaman, “Özellikle 50. Yıl’dan başlamak istedik bu uygulamaya. Görüyorum ki anneler çok fazla ilgi gösterdiler bu çalışmaya. Bu bizi çok mutlu etti ve bize umut verdi. Bugün her kesimce dillendirilen çocukların cinsel istismarı konusu, gündemde. Biz de okullarımızda annelerle, babalarla, çocuklarımız arasında iletişim konusunda bir merhem olabilir miyiz arayışına girdik. Sağ olsun hocamız bu çalışmaya ben varım dedi. Bugün bu kalabalığı görmek bizi daha da heveslendirdi. İnşallah sizlere faydalı olur.” dedi.

Projenin amacı hakkında bilgi veren Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, “Bugün burada İl Milli Eğitim Müdürlüğü, AİBÜ ve Belediye başkanlığı Kent Konseyi ortaklığında yürütülecek ‘Bilgisayarla Değil Ailenle Konuş’ projesi için buradayız. Öğrencilerimizin bilimsel ve akademik yönden iyi yetişmelerini istediğimiz gibi psikolojik açıdan da sağlıklı bireyler olmalarını istiyoruz. Bu noktada özellikle Belediye Başkanımız ve Kent Konseyi üyeleri olmak üzere değerli Dekanımız Prof. Dr. Hamit Coşkun’a teşekkür ediyorum. Kent Konseyimiz sosyal sorumluluk örneği göstererek enerjilerini bizimle paylaştılar ve bu projeyi beraber hayata geçirdik.  Fen edebiyat Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Hamit Coşkun hocamız 13 Okulumuzda çocuklarımızın kişisel gelişimi, aile içi iletişim, sınav kaygısı, internet bağımlılığı, verimli ders çalışma yolları konularında bizleri aydınlatacaklar. İnşallah güzel bir çalışma olur ümidini taşıyoruz. Çocuklar geleceğimizin mimarları, kültürel ve tarihi mirasımızı onlara aktaracağız. Onlar ne kadar sağlıklı yetişirlerse gelecekte o kadar güzel vatana kavuşuruz. O yüzden çocuklarımızın gelişimleri bizim için çok önemli. Bu noktada değerli hocamız bizi aydınlatacak.” diye konuştu.

“ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPMAK İÇİN BURADAYIZ”

Proje ile ilgili görüşlerini belirten Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Özel bir şehirde yaşadığımızı bilesiniz. Allah, çok özel bir coğrafyada yaşamayı bize nasip etmiş. Bizler de sizin sayenizde belediye başkanlığı yapıyoruz. O coğrafyayla uyumlu bir kenti hayata geçirmeye çalışıyoruz. Bu konuda çok mesafe aldığımızı bilesiniz. Bu şehre çok çektirdik. Geldiğimiz günden beri kazıyoruz. Hala kazıyoruz.  Allah’a binlerce şükür ki şu an şehir merkezini çözdük. Çözerken de altyapıyı bir Avrupa kenti gibi çözdük. İnşallah yeşil alanlar açısından ciddi bir mesafe aldığımızı gördünüz. Şehir rahatlamaya başladı. Şehri biz imar edebiliriz ama şehir de yaşayanlar imar etmek bizim becerilerimiz dahilinde değil. Onlar anne baba olarak sizin ve eğitimciler kadrosunun işi. Şehirde yaşayanların imarını yaparken üzerimize ne düşerse yapmak için buradayız. Bu faaliyeti yapan Kent Konseyindeki arkadaşlarımı kutluyorum. Çok özel bir konuyu seçmişler. Organizasyonda emeği geçen herkesi kutluyorum.” İfadelerini kullandı.

 

“Bilgisayarla Değil Ailenle Konuş” projesi açılışı protokol konuşmalarının ardından Abant İzzet Baysal Üniversitesi Psikoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hamit Coşkun’un semineriyle devam etti.  Semineri can kulağıyla dinleyen veliler, sordukları sorularla meraklarını giderdiler. 

21-02-201821-02-201821-02-201821-02-201821-02-201821-02-201821-02-201821-02-201821-02-2018

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.