BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAYIR BUCAK TÜRKMENLERİNE ULAŞTIRILACAK YARDIM KONVOYUMUZU UĞURLADIK

BAYIR BUCAK TÜRKMENLERİNE ULAŞTIRILACAK YARDIM KONVOYUMUZU UĞURLADIK

BAYIR BUCAK TÜRKMENLERİNE ULAŞTIRILACAK YARDIM KONVOYUMUZU UĞURLADIK

 Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen “Bayır Bucak Sizinleyiz ” yardım  kampanyamızkapsamında okul ve kurumlarımızda toplanan 173.720,50 TL ile alınan 5 tır dolusu yardım malzemesi (su, un ve konserve) Bayır bucak Türkmenlerine ulaştırılmak üzere yola çıktı.

İzzet Baysal Anadolu Lisesi bahçesinde düzenlenen uğurlama törenine Bolu Valisi Aydın BARUŞ, Belediye Başkanı Alaaddin YILMAZ, Başkan Yardımcısı İhsan AĞCAN, Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ, kurum amirleri, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Projeyi başlatan bir önceki Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim ÇAVUŞOĞLU “Bolu Milli Eğitim Camiası olarak Bayırbucak Türkmenlerine topladığımız 173.000 TL ile  aldığımız 5 tır dolusu gıda maddesini, başta Valimiz, daire müdürlerimiz, okul müdürlerimiz ve sevgili öğrencilerimizle beraber uğurluyoruz, bizde refakatçi olarak yola çıkacağız. Hakkınızı helal edin” şeklinde konuştu.  Ardından söz alan Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ yapmış olduğu konuşmasında; “projenin 6 aylık bir proje olduğunu, ancak 2 ay gibi kısa bir zamanda amacına ulaştığını, asıl amacın Suriye’ de Bayır-Bucak Türkmenlerine yardım olduğunu, 2. amacın ise çocuklarda yardımseverlik duygusunun gelişmesine, milli, insani değerlerin oluşmasına katkı sağlamak olduğunu ifade etti. Başta Valimiz Aydın BARUŞ, Belediye Başkanımız Alaaddin YILMAZ’ aokul ve kurumlarımızda toplanan yardımlarda emeği geçen öğrencilerimize, okul müdürlerimiz ve öğretmenlerimize teşekkür etti. Bolu halkının bu konuda duyarlı olmasının sevindirici olduğunu belirtti.

Sayın Valimiz Aydın BARUŞ yapmış olduğu konuşmasında “Bugün burada milletimizin asli değerlerinden olan yardımseverliğin, kardeşliğin ve zor günde birlikte olma hislerini, duygularını taşımanın onurunu bir kez daha yaşatmanın sevincini ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bizler tarih boyunca insanlığa adalet götürmüş, yoksullara, mazlumlara her zaman kol kanat germiş bir medeniyetin temsilcileriyiz. Tarih boyunca atalarımız nerede bir zulüm görseler, nerede zor durumda kalmış insanları görseler oraya ellerinden gelen bütün çabayla yardım etme ihtiyacını hissetmişlerdir ve bunun çok önemli başarılı örneklerini de sergilemişlerdir. Tabi ki bu değerleri bizim de yaşatmamız gerekiyor. Ne mutlu ki bugün öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve ailelerinin işbirliği ile Milli Eğitim Müdürlüğümüzün başlatmış olduğu kampanya çerçevesinde Bayırbucak Türkmenleri kardeşlerimize sevgimizi, dayanışma ruhumuzu da katarak göndereceğimiz 5 TIR´lık yardım malzemesini  yola çıkarıyoruz. Önemli olan bu dayanışma ruhunu, bu kardeşlik duygusunu nesiller boyu yaşatmaktır. Bu yardımın maddi niteliğinden ziyade manevi özelliği olan bu ruh çok daha önemli ve nesiller boyunca yaşatmamız gereken bir değerdir. Bu anlamda sevgili gençlerimiz geleceğimiz olan sizlere göstermiş olduğunuz bu fedakarlık duygusu nedeniyle çok  teşekkür ediyorum. Kalplerinizde, ruhlarınızda, bu kardeşlik duygusunu, beraber yaşama, zor günde beraber olma duygusunu daima yaşatmanızı diliyorum” şeklinde konuştu.

 Belediye Başkanımız Alaaddin YILMAZ ise “ Şu anda 3 milyona yakın komşumuzu sınırlarımızda barındırıyoruz ve dünyada bunu başarabilecek veya yapan hiçbir ülke yok. Gelecekte bunu tarih yazacaktır. Dışımız kan gölü içerisinde terörle mücadele ediyoruz. Sizlerin destekleri ile bu sıkıntılı halde bu yardımları ulaştırabiliyorsak, geleceğimiz de umutlu demektir. Emeği geçenlerden allah razı olsun” şeklinde konuştuç tarafından yapılan konuşmalarının devamında İl Müftüsü İzani TURAN tarafından edilen duanın ardından katılımcılar tarafından uğurlanan konvoy yola çıktı.

04-05-201604-05-201604-05-201604-05-201604-05-201604-05-201604-05-201604-05-201604-05-201604-05-201604-05-2016

 

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.