BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Basın Açıklaması

Basın Açıklaması

       Okullarımızda devam eden ''Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Projesi'' ile ilgili bazı yerel basın organlarında çıkan değerlendirmeler üzerine Millî Eğitim Müdürlüğünce kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı hâsıl olmuştur.

Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Projesi Millî Eğitim Bakanlığı ile Anadolu Mektebi Vakfı Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sami Güçlü arasında 14 Şubat 2019'da imzalanarak uygulamaya konulmuştur.

Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Projesi, birikim ve tecrübe ile okuyucuların düşünce kültür ve sanat yolculuklarına dair kendi başlarına devam edebilecekleri derinlikli bir bilinç ve evrensel bir ufuk kazanmasını hedeflemektedir.

İlimizde de Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Projesi kapsamında 10 lisede Tarık Buğra, Mustafa Kutlu ve Cengiz Aytmatov'un eserleri okunduktan sonra öğrencilerimiz tarafından panel programlarında sunulmaktadır.

Anadolu Mektebi Yazar Okumaları, İl Millî Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda görev yapan idareci ve öğretmenlerin rehberlik ve gözetiminde öğrenciler tarafından yürütülmektedir. Panel programları herkese açık bir şekilde okullarımızın konferans salonlarında gerçekleştirilmektedir.

Basında belirtildiği gibi Bolu İl Millî Eğitim Müdürlüğünün Anadolu Mektebi ile karşılıklı bir protokolü bulunmamaktadır. Ayrıca Anadolu Mektebi Vakfının Bolu'da şubeleri bulunmamaktadır.

Millî Eğitim Bakanlığının koordinasyonunda Milli Eğitim Müdürlüğümüzce ''Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Projesi'' çalışmaları hassasiyetle takip edilmekte ve okullarımızda yürütülmekte olup kamuoyunu yanlış yönlendiren ve gerçek dışı açıklamalara itibar edilmemelidir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 28/12/2023

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.