BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Basın Açıklaması

Basın Açıklaması

İlimizde devam eden güçlendirme çalışmaları ile ilgili bazı yerel basın organlarında çıkan değerlendirmeler üzerine Milli Eğitim Müdürlüğünce kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı hasıl olmuştur.

Millî Eğitim Bakanlığımızca İlimizde gerçekleştirilen depremsellik çalışmaları kapsamında 2020 yılında 20 okul binasının güçlendirme işlemleri tamamlanarak eğitim öğretime başlanmıştır.

Millî Eğitim Bakanlığımızca gerekli ödeneklerin tahsisinin yapılmasının ardından 40 okulun proje revizelerine başlanmış teknik olarak yaşanan sıkıntılar sebebiyle 2021 yılında 7 okul/kurum binası ihale edilmiştir.

2022 yılında sürdürülen çalışmalar neticesinde proje revizeleri tamamlanan okul/kurum binaları güçlendirmeyi yapacak firmalara 15 Mayıs'tan itibaren teslim edilmeye başlanmıştır. Bugün itibarı ile merkez ilçe ve ilçelerimizde 32 okul/kurum binasında güçlendirme çalışmaları süratle devam etmektedir.

Ayrıca yık-yap kapsamında projesi tamamlanıp ihale edilen okullarımızla ilgili inşa faaliyetlerine başlanmıştır.

Valiliğimizin koordinasyonunda İl Özel İdaresi ve Milli Eğitim Müdürlüğümüzce çalışmalar hassasiyetle takip edilmekte, okullarımızın eğitim-öğretim yılının başlayacağı tarihe kadar bitirilmesi planlanmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 09/08/2022

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.