BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAKAN ZİYA SELÇUK ''AŞÇILIK BOLU'NUN KİMLİĞİNİ ORTAYA KOYAN BİR MESELEDİR.''

BAKAN ZİYA SELÇUK ''AŞÇILIK BOLU'NUN KİMLİĞİNİ ORTAYA KOYAN BİR MESELEDİR.''

 

"Ziya öğretmen ile Eğitim buluşmaları" kapsamında ilimizi ziyaret eden Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk, İzzet Baysal Abant Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Tasarım Beceri Atölyelerinde eğitim gören öğrencilerimizi ziyaret etti ve 'Okul Seraları' projemiz kapsamında okul bahçesinde seraları gezdi. Bakan Selçuk daha sonra Valilik Toplantı Salonu'nda Milli Eğitim Müdürümüz Yasin Tepe, müdür yardımcılarımız, şube müdürlerimiz ve ilçe milli eğitim müdürlerimiz ile toplantı gerçekleştirdi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ziyarette basına yaptığı açıklamada İzzet Baysal Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Uygulama Oteli'ne ilişkin, "Okulumuz Bolu'nun gururu. Çünkü aşçılık meselesi diğer bölümleri gibi bir bölüm olmanın ötesinde Bolu'nun kimliğini ortaya koyan bir meseledir. Önümüzdeki en yakın yatırım planında bunu devreye sokacağız. Bunu Bolu halkının bilmesini isterim." ifadelerini kullandı.

"Meslek okullarına talep çok artacak"

Bakanımız Selçuk, mesleki eğitim konusunda alınan tedbirlerin meyvesini verdiğini belirterek, "Yüksek bir talep var meslek okullarına. İlk defa yüzde birlik dilimden öğrencilerin artık meslek liselerini tercih ettiği bir dönem yaşıyoruz. İnşallah önümüzdeki bir iki sene içerisinde de meslek okullarına olan talebin çok daha artacağına ve çok değerleneceğini göreceksiniz. Bunu Türkiye'nin ekonomisi için çok değerli buluyorum. Bolu'nun ekonomisi için çok değerli buluyorum." dedi.

07-08-201907-08-201907-08-201907-08-201907-08-201907-08-201907-08-201907-08-2019

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.