BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAKAN DOĞA OKULLARI’NIN AÇILIŞINI YAPTI

BAKAN DOĞA OKULLARI’NIN AÇILIŞINI YAPTI

BAKAN DOĞA OKULLARI’NIN AÇILIŞINI YAPTI

 Özel Doğa Okulları’nın açılışı yapıldı. Anakolu, ilkokul, ortaokul ve liseden oluşan Özel Bolu Doğa Okulları Kampüsü´nün açılışı törenle yapıldı. Törene Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Vali Vekili Mustafa Özsoy, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Düzce Milletvekili Fevai Arslan, AİBÜ rektörü Hayri Coşkun, Milli Eğitim Müdür V. İbrahim Kunuk, Şube müdürü Muvafık Kılıç, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

 

TÜRKİYE’NİN EN ÖNEMLİ GÜNDEMİ EĞİTİMDİR

Bakan Faruk Özlü, eğitimin öncelikle devletin işi olduğunu, ancak özel sektörün devletin bu ağır yükünü paylaşmasının büyük önem taşıdığına işaret etti. Bakan Özlü, "Devlete veya özel sektöre ait olması fark etmiyor. Kaliteli okulların sayısı arttıkça eğitim sistemimiz de çok daha iyi bir seviyeye ulaşıyor. Eğitim iyileştikçe Türkiye güçleniyor. Eğitim her ülke için kritiktir. Ancak Türkiye için çok daha hayati bir rol üstleniyor. Zira Türkiye çok büyük ve aynı zamanda çok genç bir nüfusa sahip. Bu genç nüfus bizim en büyük zenginlik kaynağımızdır. Bu nedenle Türkiye´nin en önemli gündemi eğitimdir, eğitim olmalıdır" dedi.

BÜTÇEMİZDE EN FAZLA PAYI EĞİTİME AYIRIYORUZ

Bakan Özlü konuşmasında "Eskiden bütçemizde en büyük payı savunma harcamaları alıyordu. Artık bütçemizde en fazla payı eğitime ayırıyoruz. Sadece maddi imkanları genişletmekte kalmadık. Müfredatı ve sistemi iyileştirmeye yönelik de çok ciddi reformları hayata geçirdik. Bugün dünyada en çok konuşulan kavramların başında ´4´üncü sanayi devrimi´ diye isimlendirilen süreç geliyor. Öyle görülüyor ki 2020´li yıllardan itibaren kas gücü gerektiren, sık tekrar edilen ve düşük becerili işlerin tamamı robotlar eliyle yapılacak. İnsanlar ise daha çok yüksek ve beyin gücü gerektiren işlere yoğunlaşacak. Eğitim sistemini bu sürecin ihtiyaçlarını gözeterek kurgulayan toplumlar diğer toplumların önüne geçecek ve geleceğe yön verecek. Bugün eğitim yoluyla gençlerimize kazandıracağımız vasıfları belirlerken gelecekte yaşanacak bu dönüşümleri maksimum düzeyde hesaba katmalıyız. Gençlerimizin bilim ve teknolojiye olan ilgisini artırmalıyız. Ezbere dayalı bir eğitim anlayışını terk etmeliyiz. Neden-sonuç ilişkisini kavrayabilen, analitik düşünebilen, muhakeme ve problem çözme becerisi yüksek nesiller yetiştirmek zorundayız. Çocuklarımıza erken yaşlarda kodlama ve programlama yetenekleri kazandırmalıyız." dedi.

 

ÇOCUKLARIMIZA İNŞALLAH GÜZEL GELECEKLER SUNAR

AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, "Tüm halkımıza ve çocuklarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Düzce´dekinden daha güzel bir okul olduğunu belirtebiliriz.  Çocuklarımıza inşallah güzel gelecekler sunar" şeklinde konuştu.

BOLU’MUZA HAYIRLI OLSUN

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan "Eğitim anlamında Bolu´ya yatırımı yapmasını bu ilin milletvekili olarak memnuniyetle karşılıyorum. Böyle bir markanın Bolu´ya kazandırılması önemli. Bu okul fiziki anlamda da çok güzel ve örnek bir okul olmuş. Mimarisi de çok farklı olmuş. Bolu´nun eğitimine katkı sağlayacağını düşünüyorum. Önder Bey´e bu cesur girişiminden dolayı hayırlı olsun diyorum. Biz her zaman yanlarında olacağız. Bolu´muza ve ülkemize hayırlı olsun" dedi.

EN KALİTELİSİ BOLU´YA YAPILDI

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, "Eğitime destek veren herkesi destekliyoruz.  Düzce´de Doğa Koleji varken Bolu´dan bir çok öğrenci Düzce´ye gidiyordu. Öğrencilerin Düzce´deki koleje gitmesi değil kolejin Bolu´ya gelmesi daha uygundu. Talebimizi yaptık Bismillah dendi. Doğa Kolejlerinin en kalitelisi Bolu´ya yapıldı. Bundan dolayı mutluyuz" açıklamasında bulundu.

19 YILLIK TECRÜBEMİZİ BOLU DOĞA´DA YAŞATTIK

Bolu Doğa Koleji sahibi Önder Tonyalı, "Bolu bizim daha önceki eski vilayetimiz. Düzce sonradan il oldu. Düzce ve Bolu ticari açıdan bir zaten. Dolayısıyla Bolu´dan bir hayli öğrenci Düzce´ye geliyordu. Onları Düzce´ye getirmek yerine biz okulu onların ayağına getirdik. 19 yıllık bir tecrübemizi deneyimimizi Bolu Doğa´da yaşattık. Bizim şuanda koşullardan ziyade akademik başarıya ağırlık vermemiz gerekir. İçerden yetiştirdiğimiz öğrencilerin 12 sınıftan mezun ettiğimizin öğrencilerin çok iyi fakültelerde okuyor olması  hem Düzce´yi hem Bolu´yu aldığı eğitim ile temsil edecektir. Bütün hedefimiz iyi öğrenci yetiştirmektir. Çok okul açmak değil. şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından kurdele kesilerek okulun açılışı yapıldı. Okulu gezen Bakan  Özlü ve protokol heyeti minik öğrencilere hediyeler dağıttı.

 

 

 09-09-201609-09-201609-09-201609-09-201609-09-201609-09-201609-09-201609-09-201609-09-201609-09-201609-09-201609-09-201609-09-201609-09-201609-09-2016

 

 

 

 

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.