BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ANKARA ALTINDAĞ BELEDİYESİ KIZ İMAM HATİP LİSESİ MEZUNİYET TÖRENİ

ANKARA ALTINDAĞ BELEDİYESİ  KIZ İMAM HATİP LİSESİ MEZUNİYET TÖRENİ

 

3 Haziran Cuma günü 15.30’da Ankara Altındağ Belediyesi Kız İmam Hatip Lisesi ilk mezunlarını coşkuyla uğurladı.

Törene İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bestami Erkoç, Şube Müdürümüz Metin Kandiş, okul müdürleri, öğretmenler ve veliler katıldılar.

Törende saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından konuşmalarını yapan Okul Müdürü İbrahim Yazıcı kısa süre önce eğitim öğretime başlayan okullarının geldiği noktadan duyduğu mutluluk ve gururu dile getirdikten sonra tüm paydaşlarına özellikle Altındağ Belediye Başkanı Sayın Doktor Veysel Tiryaki’ye teşekkürlerini sundu.

Öğrencilerine ideallerine ulaşmaları yolunda güzel sözler söyleyen okul müdürü onların bir İmam Hatipli olarak topluma değerlerini anlatacaklarına inandığını söyledi ve öğrencilerine başarılar dileyerek “ Bahtınız açık olsun Allah yar ve yardımcınız olsun” temennisinde bulundu.

Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz ise şunları söyledi:

“Çok değerli okulumuzun öğretmenleri, sevgili veliler ve yarınlarımız, umutlarımız, çok beklentilerimizin olduğu  sevgili öğrencilerimiz; hepinizi saygı, sevgi ve hürmetle selamlıyorum.

Öncelikle Ankara Altındağ Belediyesi Kız İmam Hatip Lisesi Mezuniyet Töreninde burada bulunmaktan dolayı son derece mutluyum.Bizlere bu mekanı kazandıran Altındağ Belediye Başkanı Sayın Doktor Veysel Tiryaki’ye teşekkürlerimi iletiyorum. Bugüne kadar görmüş olduğum İmam Hatip Liselerinin içinde mimari yapısı açısından en güzeli. Öğrencilerimiz burada okumaktan dolayı çok şanslılar. İnşallah burayı daha da güzelleştirecek olanlar siz öğrencilerimizsiniz. Bu okullara sahip çıkmanızı istiyoruz.

Özellikle 2012 yılı sonrasında İmam Hatip Ortaokullarının serbest olması ve İmam Hatip Liselerinin önünün açılmasından sonra umutlarımız daha da arttı. Bolu’da yeterli sayıda, hem ilçelerimizde hem il merkezinde, öğrencilerimiz vardır. Ama asıl hedeflediğimiz yerde henüz değiliz.Biz Bolu ölçeğine göre öncellikle öğrenci seviyemizin %25 olmasını hedefliyoruz.Bu okullarımızda öğrencilerimizin eğitim öğretim alması bizim açımızdan çok önemli. Dinini bilen, diyanetini bilen, değerlerine sahip çıkan nesiller istiyoruz. İmam Hatip gençliği, İmam Hatip öğrencileri bizim için çok önem arz ediyor bu noktada.

Değerli öğrencilerimizi mezuniyetlerinden dolayı tekrar tebrik ediyorum. Bundan sonraki hayatlarında da en güzel üniversitelerde okumalarını dileyerek saygılar sunuyorum.”

 

Daha sonra Edebiyat Öğretmeni Derya Kuşaklıoğlu konuşmasında okulun ilk mezunlarını verdiğini, büyük bir heyecan içinde olduklarını belirtti. Öğrencilere hayatlarının önemli bir dönemecine geldiklerini, öğretmenlerin sadece notla değerlendiren kişiler değil birer abla ve ağabey olduklarını; güzel örnek olabilme, doğru ile yanlışı ayırt edebilme konusunda rehber olabilmek için ellerinden geleni yaptıklarını ifade ederken, öğrencilere hayatlarının ilerleyen dönemlerinde bu okulda öğrendiklerinin çok şey kazandırdığını fark edeceklerini, normal öğrenimin yanında mümin, Müslüman sıfatı kazandıracak dersler aldıklarını, topluma örnek birer fert olacaklarını, hayatlarının her anında bu sorumluluğu taşıyacaklarını belirtti. 

 

Okul Birincileri Ebru Güler ve Büşra Meral’e belgeleri,  İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz tarafından; Okul İkincileri Ayşe Efe ve Nervin Solmaz’a  İl Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Bestami Erkoç tarafından; Okul Üçüncüleri Rumeysa Bilgin ve Eylül Su Varlık’a Şube Müdürümüz Metin Kandiş tarafından verildi.

Öğrencilerimizi başarılarından dolayı tebrik ediyoruz.

Okul Birincilerinin mezuniyet kütüğüne isimlerini çakmalarının ardından, Bayrak devir-teslim töreni gerçekleştirildi.

 

Mezuniyet coşkusu yaşayan kızlarımıza sembolik diplomaları verildikten sonra gerçekleşen ikram ve kep atma töreni ile program sona erdi.

 

06-06-201606-06-201606-06-201606-06-201606-06-201606-06-201606-06-201606-06-201606-06-201606-06-201606-06-201606-06-201606-06-201606-06-201606-06-201606-06-201606-06-201606-06-2016

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.