BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AKIL VE ZEKA OYUNLARI YARIŞMASI YAPILDI

AKIL VE ZEKA OYUNLARI YARIŞMASI YAPILDI

 

27-28 Nisan 2019 tarihlerinde Bursa´da yapılacak olan 2. Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvasına katılacak olan öğrencilerin belirlenmesi için Bolu’da yarışmalar düzenlendi. 2 gün süren il turnuvası Solmaz Ahmet Baysal Öğretmenevi’nde yapıldı.

İlkokul ve ortaokul iki kategori şeklinde yapılan turnuvaya ilimizde öğrenim gören yaklaşık 200 öğrenci katıldı. Birinci gün ilkokul kategorisinde öğrenciler Mangala, Pentago, Equlibrio ve Qbitz oyunlarında hünerlerini sergilediler. Yarışma sonucunda her oyunda ilk üç sırayı alan Öğrencilere Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu tarafından gönderilen madalyalar ve Oyunlar takdim edildi.

2. Gün ortaokul öğrencileri Mangala, Pentago, Reversi ve Kulami oyunlarında kozlarını paylaştılar ve her oyunda ilk 3 sırayı alan öğrencilere madalya ve oyun hediye edildi.

Turnuva kapanışında bir konuşma yapan Mevlana İlkokulu müdürü Burçin Yetiş katılan tüm öğrencilere ve öğretmenlere tebriklerini iletti, turnuvanın düzenlenmesinde emeği geçen Zeka Oyunları İl Formatörleri Hamit Özdamar, ilke Çatladı, Nurcan Uygur ile Erhan Turgut, Yasemin Akbaş Akın Ateş ve Fatma Saltoğlu´na teşekkürlerini iletti. Bursa´da ilimizi temsil edecek olan öğrencilerimize başarılar diledi.

İlimizi Bursa´da yapılacak olan Türkiye Şampiyonasında temsil edecek Öğrenciler:

İLKOKULLAR

Zehra Naz Uygur - Pentago Oyunu

Sinem Uçur - Equilbrio Oyunu

Gökçe Nur Varışlı - Qbitz Oyunu

Kerem Kurtkaya - Mangala Oyunu

ORTAOKULLAR

Ahmet Bahşi - Kulami Oyunu

Oktay Aydın - Pentago Oyunu

Zeynep Akşit - Reversi Oyunu

Yaşar Eren Çelikbaş - Mangala Oyunu

05-04-201905-04-201905-04-201905-04-201905-04-2019

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.