BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AİLELER ENGELLİ HAKLARI KONUSUNDA BİLGİLENDİRİLDİ

AİLELER ENGELLİ HAKLARI KONUSUNDA BİLGİLENDİRİLDİ

 

Sarıcalar Özel Eğitim ve İş Uygulama Merkezi’nde öğrenci velilerine yönelik “Engelli Hakları” konulu eğitim semineri düzenlendi. Özel öğrencilerin toplumsal, sağlık, ekonomik vb. konularda yasal haklarının bilinmesi ve bu bilinçle yaşamların daha kolay hale getirilmesi amacıyla düzenlenen seminerde Dç. Dr. Elif Sazak Pınar velileri bilgilendirdi.

Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz ve Milli Eğitim Şube Müdürü Saniye Yurtsever’in de katıldığı seminerde, öğrenci aileleri merak ettiği konuları uzmanından dinledi. Ülkemizde ve dünyada özel bireylerin değişen yasal haklarının tüm detaylarıyla anlatıldığı seminerde konuşan Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, “Milli Eğitim Camiası olarak Bolu’da  48 bin öğrencimiz 250 kurumumuz var. Bu kurumlarımız arasında şehir merkezinde 3 tane özel eğitim kurumumuz var. Çocuklar hepimizin ortak değeri onlar için kurumlar arasında iş birliği yapmalıyız. Bugün üniversitemizin akademisyenlerinde de destek alarak bu semineri düzenliyoruz.  Bu iş birliğini valiliğimiz, belediyemiz ve diğer kurumlarımızla da yapıyoruz. Camiamızda her gün birçok farklı yerde etkinlikler düzenliyoruz. Sadece bugün için söyleyeyim 20 civarı okulumuzda etkinlikler düzenleniyor. Amacımız öğrencilerimiz her yönüyle gelişimlerini sağlamak. Şube Müdürümüz özel eğitim öğrencilerimizin ailelerinin engelli haklar konusunda bir seminer ihtiyacı olduğunu belirttiği için bu semineri düzenledik. Sizler özel öğrencilerin velilerisiniz. Sizin zorluklarınızı biliyoruz. Çok kutsal bir görev yapıyorsunuz. Biz de özel eğitim öğrencilerimizin yaşam koşullarını arttırmak için çalışıyoruz.  Bununla ilgili belediyemizle ortak yürüttüğümüz çalışmada Seyit Köyünde bir özel eğitim kampüsü yapıyoruz. Bu projenin bitmesiyle birlikte öğrencilerimizin eğitim imkanları çok daha iyi olacak. ” ifadelerini kullandı.

Seminerin akabinde Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, okul idarecileri ve öğretmenleriyle öğretmenler odasında buluşarak toplantı gerçekleştirdi.

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.