BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AİLELER BİLİNÇLENMEYE DEVAM EDİYOR

AİLELER BİLİNÇLENMEYE DEVAM EDİYOR

 

Bolu Valiliği, Bolu Belediyesi, Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kent Konseyi işbirliğiyle yürütülen “Bilgisayarla Değil, Ailenle Konuş” projesi kapsamında düzenlenen seminerler devam ediyor. AİBÜ Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Vekili ve Psikoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hamit Coşkun tarafından verilen seminer bu kez Bolu Fen Lisesi veli ve öğrencilerine yönelik yapıldı. Bolu Fen Lisesi Konferans Salonunda verilen seminere Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, Milli Eğitim Şube Müdürü Muvafık Kılıç, Bolu Kent Konseyi Başkanı Refik Özçelik ve Kent Konseyi Üyeleri, Okul Müdürü Ali İhsan Duman, okul öğretmenleri, öğrenciler ve öğrenci aileleri katıldı.

Seminer öncesi Kent Konseyi Yürütme Kurulu adına açılış konuşmasını yapan Bolu Kent Konseyi Başkanı Refik Özçelik, katılımcılara Kent Konseyi’nin çalışmaları ve “Bilgisayarla Değil, Ailenle Konuş” projesinin amacını anlattı.

AİBÜ Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Vekili ve Psikoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr.Hamit Coşkun tarafından verilen seminerdeyse “çocukları internet ve sosyal medya kullanımına yönelten etkenler, internet bağımlılığı, etkileri ve kurtulma yolları, gençlerde beslenme, sınav kaygısıyla başa çıkma, eğitimde anne-babanın rolü, ergen-aile çatışması” gibi günümüz gençlerinin ve ailelerinin en çok dikkatini çeken hususlara değinildi.

Seminerin akabinde Okul Müdürü Ali İhsan Duman tarafından Prof. Dr. Hamit Coşkun’a çiçek takdim edildi.

21-03-201821-03-201821-03-201821-03-201821-03-201821-03-201821-03-2018

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.