BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Afet Eğitimi Etkinlikleri Başladı

Afet Eğitimi Etkinlikleri Başladı

İçişleri Bakanlığı ve AFAD Başkanlığı tarafından 2021 yılının "Afet Eğitim Yılı" ilan edilmesi ile tüm Türkiye'de olduğu gibi ilimizde de afet bilincinin geliştirilmesine yönelik çalışmalar ivme kazandı. 

"Afet Eğitim Yılı Etkinlikleri" kapsamında, Bolu Valiliği himayesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Afet Acil Durum Müdürlüğü iş birliği ile hayata geçirilen "Afet Eğitim Etkinlikleri" Bolu Kent Meydanı'nda başladı. Etkinliklere Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, Bolu İl Sağlık Müdürlüğü, UMKE, İl Jandarma Komutanlığı JAK Ekibi, Kızılay, Köroğlu Dağcılık Kulübü, Kartalkaya Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ve İHH Derneği Bolu AFAD Ekibi stant açarak destek verdi. 

Açılış programına Bolu Vali Yardımcısı İlhan Turgut ve İl Protokolü katıldı. 

Öğretmen, öğrenci ve velilerimizin yoğun ilgi gösterdiği açılış programında yaptığı konuşmada afetlerin toplum ve doğa üzerindeki olumsuz etkilerinin ve can kayıplarının azaltılması için farkındalık oluşturma ve bilgilendirmenin hayati önem taşıdığına vurgu yapan İl Müdürümüz Sarıcı etkinliklerde emeği geçen tüm paydaşlara teşekkür etti.

Açılış etkinliği protokol tarafından stantlarının gezilmesi ile devam etti.

Kent Meydanındaki etkinlik vatandaşlarımız ve öğrencilerimizin ziyaretine 3 gün boyunca açık olacak.


13-10-202113-10-202113-10-202113-10-202113-10-202113-10-2021

 

 

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.