BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ADAY ÖĞRETMENLERİN EĞİTİM SÜRECİ SONA ERDİ

ADAY ÖĞRETMENLERİN EĞİTİM SÜRECİ SONA ERDİ

 27.06.2016 tarihinde başlayıp 08.08.2016 tarihinde sone eren 149 aday öğretmen; başarı, mutluluk ve güven dilekleriyle görev yerlerine uğurlandı.

 İzzet Baysal Abant Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İzzet Baysal Halk Eğitim Merkezi ve ASO ‘da Tuncay Erdoğan, Zeki Gülen, Mehmet Baş, Muvafık Kılıç, Yücel Taşdemir, Cengiz Ginay, İlksen Oben Eruçar, Süleyman Yardımcı, Ömer Maden, Selman Taşdemir ve Orhan Doğruöz tarafından verilen aday öğretmenlerin toplamda 6 ay süren eğitim süreci İzzet Baysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yapılan son ders ile noktalandı.

 Kapanış törenine, Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz, Maarif Müfettişleri Başkanı Tuncay Erdoğan, Şube Müdürleri Muvafık Kılıç, Yücel Taşdemir ve aday öğretmenler katıldılar.

 Şube Müdürü Yücel Taşdemir’in açılış konuşması ardından Aday Öğretmen Mehtap Kızıltaş aday öğretmenler adına duygu ve düşüncelerini dile getirdi.

 Mehtap Kızıltaş konuşmasında: “ İlahiyat öğrencisi iken öğretmen olmayı hiç düşünmedim hatta bu görev benim için çok ağır dedim ama bu kıymetli, bu kutsal görevi yapmamı Allah bana nasip etti. Öğretmenliği sevdim. Benim Arapça öğretmenim: “Doktorun yaptığı hatayı toprak örter ama sizin yaptığınız hatayı hiçbir şey örtmez.” öğüdünü vermişti. Size de aynı öğüdü tavsiye ediyorum. Çünkü bizim yaptığımız hatayı hiçbir şey örtmeyecek. Kelimeler öğretmenle, bizlerle anlam bulacak. Bizler yeni nesli doğru, dürüst, ahlaklı yetiştirmeliyiz ki halkımıza ve vatanımıza faydalı bireyler yetiştirmiş olalım. Öğretmen olmayı sevdim bu seminerlerle. Mezun olduğumda kendimi hala öğrenci gibi hissediyordum, seminerlerde aldığım eğitim, bana ağır olmayı öğretti. “ diyerek eğitim süreçlerinde kendilerine destek olan öğretmenlerine teşekkür etti ve konuşmasını bitirdi.

 Şube Müdürü Yücel Taşdemir yaptığı konuşmasında eğitim sürecini tamamlayan aday öğretmenlerden; öğrencilerine doğru olmayı, vatanını sevmeyi, milletine değer vermeyi öğretmelerini istedi.  ‘’Candı, canandı, vatandı; kelimeler tek tek onda anlam kazandı.” sözünden yola çıkarak öğrencilerine öğrettiği kelimeleri bu kutsal kavramlarla anlamlandırmalarını istedi.

 Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz ise yaptığı konuşmasında şunları dile getirdi: “ Öğretmenler olarak iş yükümüz çok ağır ancak insanlara bir şeyler anlatmak, güzel şeyler öğretmek, bilgi aktarıcısı olmak kadar güzel bir duygu bence yok.  Adaylık eğitimi ile ilgili olarak birçok teknikler denendi ama şu anki eğitim süreci modelinin en iyisi olduğu kanaatindeyim. İlk defa uygulandığı için bazı eksiklikler, aksaklıklar olabilir bunları biz revize edeceğiz. Sizler öğretmenler olarak gelecek nesilleri inşa etmekle sorumlusunuz. Hepimiz bu misyonla yüklüyüz.  Bir toplumun kültürünü, değerlerini, tarihini aktarmakla görevli olan kurumlar ve insanlarız.  Daha önceki eğitim süreçlerinde öğretmenlerimiz sadece kendi okulları hakkında bilgi sahibi oluyorlardı. Sizler en azından şu anda bizim kurumlarımızı çok iyi bir şekilde tanıyorsunuz. Bu açıdan ben bu seminerin faydalı olduğunu düşünüyorum. Sizlere bu eğitim sürecinde yardımcı olan değerli hocalarımıza teşekkürlerimi  iletiyorum. Hepinize başarılar diliyorum.” dedi.

 Yaz tatilini eğitim alarak geçirmenin yorgunluğu ve kendileri gibi pek çok gençle tanışmış, kaynaşmış olmanın coşkusunu bir arada yaşayan gençler yüreklerinde taze bir güçle mesleğe adım atmaya hazırdılar.

 Kendilerine başarılar diliyor, gittikleri yerlere ışık olmalarını temenni ediyoruz.

10-08-201610-08-201610-08-201610-08-201610-08-201610-08-201610-08-201610-08-201610-08-2016

 

 

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.