BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

3 PROJE BİRDEN GELİYOR

3 PROJE BİRDEN GELİYOR

 

Bolu Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Bolu İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) işbirliğinde hazırlanan projeler imzalandı. Bolu Belediyesi’nde düzenlenen imza toplantısına Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Şahin Ertem, AFAD İl Müdürü Cenk Yıldız, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu ile ilgili kuruluşların yetkilileri katıldı.

DEDEMİN OYUNCAĞI BENİM OYUNCAĞIM

Bolu’da yaşayan vatandaşlar için hazırlanan protokollerin bir bir imzalandığı törende Bolu Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü arasında “Dedemin Oyuncağı Benim Oyuncağım Projesi” imzalandı. Çocuklar dedelerinin ve ninelerinin oynadığı oyunlarla tanıştıracak proje Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz tarafından imzalandı. Projeyle hareketli ve reel ortamdan uzak yaşayan yeni nesilleri bu durağanlıktan koparmak, dedeleri ve nineleriyle iletişimlerini güçlendirmek amaçlanıyor.

AFETE HAZIRLIK

Boluluları doğal afetlere karşı bilinçlendirmek amacıyla Bolu Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bolu İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) arasında “Afete Hazırlık Eğitim Projesi Protokolü” imzalandı. Projeyle vatandaşları ülkemizde de sıkça yaşanan afetler hakkında bilgilendirmek ve vatandaşlara afet anında ve sonrasında uymaları gereken davranışları öğretmek amaçlanıyor. Protokolün imzaları Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz ve AFAD İl Müdürü Cenk Yıldız attı.

 

GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİ

Çocuklarla ilgili resmiyete dökülen diğer bir proje ise Bolu Belediyesi ile Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde hayata geçirilecek “Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği Projesi” oldu. Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şahin Ertem’in imzaladığı projeyle geleneksel oyunları çocuklara öğretmek ve gelecek kuşaklara aktarmak amaçlıyor.

17-04-201817-04-201817-04-201817-04-201817-04-201817-04-201817-04-201817-04-2018

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.