BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 96'ncı yıl dönümü Demokrasi Meydanında yapılan programla kutlandı. Demokrasi Meydanında düzenlenen programa vatandaşlar yoğun katılım gösterdi.

Törene Sayın Valimiz Ahmet Ümit ile Saygıdeğer Hanımefendi Şengül Ümit, Garnizon Komutan Vekili Piyade Kıdemli Albay Göksel Çaylı, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Milli Eğitim Müdürümüz Yasin Tepe il protokolü ile müdür yardımcılarımız ve şube müdürlerimiz,  kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, şehitlerimizin yakınları, gazilerimiz, Siyasi Parti İl Temsilcileri, sivil toplum örgütleri temsilcileri, askeri erkan, okul müdürlerimiz, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve vatandaşlar katıldı.

Demokrasi Meydanı'nda yapılan tören, Sayın Valimiz Ahmet Ümit, Garnizon Komutan Vekili Piyade Kıdemli Albay Göksel Çaylı ve Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan tarafından törene katılanların ve vatandaşların bayramını kutlaması ile başladı.

Belediye Bandosu eşliğinde İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından gönderilen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajı okundu.

Sayın Valimiz Ahmet Ümit törende yaptığı konuşmada, "Bugün Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. Yıldönümünü milletçe, birlik ve beraberlik içerisinde bir kez daha kutlamanın onur ve gururunu hep birlikte yaşıyoruz. Bu gurur günümüzü ve coşkumuzu bizimle paylaşan tüm dostlarımızın Cumhuriyet Bayramını can-ı gönülden tebrik ediyorum. Cumhuriyetin ilanının 96. Yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklal Harbimizin kazanılmasına ve Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşuna öncülük eden tüm kahramanlarımızı şükranla yâd ediyorum." dedi ve vatandaşlarımızın törene yoğun ilgi ve katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Sayın Valimiz Ahmet Ümit'in konuşmasının ardından "Cumhuriyet Bayramı ve Atatürk" temalı resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine ve liseler arasında düzenlenen Cumhuriyet koşusunda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Programda Bolu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından şiirler okundu. Bolu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Miraç Kocaman "Cumhuriyet Bayramı",  Damla Karakurt "Cumhuriyet Hatırası", Özlem Güney "Cumhuriyet Ne Demek?", Meltem Sevim "Cumhuriyet Güneşi" şiirini okuduğu programda Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Halk Oyunları ekibi tarafından halk oyunu gösterileri sergilendi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 96'ncı yıl dönümü Demokrasi Meydanında düzenlenen program Belediye Bandosu eşliğinde tören geçişi ile sona erdi. Bayraklar ve flamaların öncülüğündeki İzci grupları, öğrenciler, halk oyunları ekipleri, Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğrencileri, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ekipleri, askeri birlikler ve resmi kurumların motorize birliklerinden oluşan kortejlerin geçişi törene katılanlar tarafından coşkuyla izlendi. Okullarımızın gerçekleştirdiği yürüyüşte kullanılan 200 metrelik bayrak büyük ilgi gördü. 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 96'ncı yıl dönümü kutlama etkinlikleri kapsamında Bolu Orman Bölge Müdürlüğü tarafından fidan dağıtımı yapıldı. Sayın Valimiz Ahmet Ümit ile Saygıdeğer Hanımefendi Şengül Ümit, vatandaşlara fidan hediye ettiler.

30-10-201930-10-201930-10-201930-10-201930-10-201930-10-201930-10-201930-10-201930-10-201930-10-201930-10-201930-10-2019

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.