BOLU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

1000 Meslek Lisesi Sanatsal Etkinliklerde Buluşuyor

1000 Meslek Lisesi Sanatsal Etkinliklerde Buluşuyor

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü'nün başlattığı "1000 Meslek Lisesi Sanatsal Etkinliklerde Buluşuyor" isimli sanatsal etkinlik ile ilimiz Bolu Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından, gözlemci öğretmenler eşliğinde, "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" kapsamında bulunan İlimiz İbrahim Hilmi Koçbeyoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Yeniçağa Aşçılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Mimar İzzet Baysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Bolu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Bolu Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin Sanata eğilimli ve çalışmaya gönüllü öğrencilerine 01 Mart - 30 Nisan 2021 tarihleri arasında çevrim içi (online) olmak üzere iki branştan "Resim" veya "Müzik Ses İcrası" üzerine eğitim verilerek, bu öğrencilerimiz, bireysel anlamada sanatsal üretim yapacak hale getirileceklerdir.

Eserler, Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğünde oluşturulacak olan " İl MEM Seçici Kurulu'' tarafından değerlendirilecek, her iki alanda (resim ve müzik ses icrası) ilk üçe girenler seçilecektir. Her iki alanda birinci olanlara birer Diz üstü bilgisayar (Laptop) verilecektir. Her iki alanda ilk üç dereceye giren eserlerin sahibi olan öğrenciler ile etkinliklere çevrim içi çalışmalarda rehberlik etmiş ve onların ürün veya eser ortaya çıkartmalarını sağlamış Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından "Katılım ve Teşekkür Belgesi" verilecektir. Birinci olan eserlerin ödülleri ile Katılım ve Teşekkür Belgeleri Bakanlık tarafından gönderilecek olup, Mayıs ayında İl Milli Eğitim Müdürlüğünce ödül töreni düzenlenecektir.

Her iki alanda il birincisi olan eserler Mayıs ayında (https://mtegm.meb.gov.tr/) adresinden duyurulacaktır. Ayrıca öğrencilerin ortaya koyduğu tüm eserler çevrim içi (online) sergi olarak Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğünün internet sayfasında ve Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü'ne ait "Mesleğim Hayatım" youtube sayfasında yayınlanacaktır.

Bu kapsamda ilimiz Güzel Sanatlar Lisesi ev sahipliğinde 9 gözetmen öğretmen 20 öğretici öğrenci eşliğinde meslek liselerimizden sanata gönüllü 38 öğrenci ile sanat eğitimi çalışmaları başlamıştır.

İl Müdürümüz Cemil Sarıcı; sanatın insan hayatına kattığı olumlu gelişmeleri vurgulayarak okullarımızın projeye olan ilgi ve katılımlarından memnun olduğunu belirterek çalışmalarda yer alan tüm yönetici, öğretmen ve öğrencilere başarılar diledi.

 

18-03-202118-03-202118-03-2021

TABAKLAR MAHALLESİ NECİP FAZIL KISAKÜREK1 BULVARI NO99 MERKEZ / BOLU - 0 (374) 280 14 00
Telefon Rehberi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.